Bakan Uraloğlu'ndan İstanbul açıklaması: Kurum ile...

Katıldığı programda Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'a destek veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İnşallah Murat Kurum ile daha güçlü hizmet edeceğiz” dedi.

SİYASET 23.02.2024, 23:29 24.02.2024, 18:17 Şeyda Gül
Bakan Uraloğlu'ndan İstanbul açıklaması: Kurum ile...

İstanbul'da Trabzon Dernekleri Federasyonu’nca Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen “Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü” etkinliğine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’un memleketin başı derde girdiği zaman elini değil gövdesini taşın altına koyan bir şehrin evlatları olduğunu söyledi. “Ben de bir Trabzonlu olmaktan duyduğum gururu, şerefi, onuru sizlere anlatmak istiyorum. Bize her yer Trabzon diyerek yola çıktık” diye Bakan Uraloğlu, bu anlayışla Türkiye’nin her tarafına hizmet ettiklerini ve Murat Kurum ile daha güçlü hizmet edeceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bizim için kıymetlidir

Yapılan faaliyetler hakkında konuşan Bakan Uraloğlu, birçok hizmet yaptıklarını dile getirdi. “Çanakkale Köprüsü’nden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kadar. Marmaray, Avrasya, Kuzey Marmara Otoyolu, dünyanın en uzun köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü’ne kadar” diyen Bakan Uraloğlu, 14 buçuk kilometre ile Zigana Tüneli, Avrupa’nın en büyüğü olduğunu söyledi. Trabzon’a ne lazımsa onları biz yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceklerini dile getiren Bakan Uraloğlu, bizim için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kıymetli olduğunu dile getirdi. 6 Şubat'taki depremde devletin tüm kurumlarını seferber ettiklerini dile getiren Bakan Uraloğlu, 2 ayda 11 ili gezdiklerini kaydetti. Orada Ankara ve İBB çok daha organize olabileceğini anlatan Bakan Uraloğlu, “Bütün kurumlarımızla sahadaydık. Tam 130 bin kilometre İstanbul’da metro hattı yaptık. Yaptık dedikleri kilometrenin yüzde 80 seviyesinde belli bir kısmını biz teslim ettik ve onların bir kısmı yapılabildi” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)