Bahçeli’den seçim yorumu: Milli irade sandıkta tecelli etmiştir

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin yurt genelinde bazı münferit hadiseler dışında huzur, güven ve sükunet ortamı içinde tamamlandığını kaydeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu suretle kesin olmayan sonuçlar belli olmuştur. Nitekim milli irade sandıkta tecelli etmiştir” ifadelerini kullandı.

SİYASET 01.04.2024, 14:18 01.04.2024, 14:21 Şeyda Gül
Bahçeli’den seçim yorumu: Milli irade sandıkta tecelli etmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin geçici sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri yurt genelinde bazı münferit hadiseler dışında huzur, güven ve sükûnet ortamı içinde tamamlanmış, bu suretle kesin olmayan sonuçlar belli olmuştur. Nitekim milli irade sandıkta tecelli etmiştir. Elbette aziz milletimizin takdir ve tercihi başımızın üstündedir” diyen Bahçeli, sandıktan çıkan demokratik karara saygının da tam olduğunu söyledi. Bahçeli, “31 Mart seçimleri, Türk demokrasi hayatının yüksek bir standarda ulaştığını, bu konuda dünyaya örnek teşkil ettiğini adeta belgelemiştir” dedi.

Seçime katılım oranının düştüğü gözlemlenmiştir

Aziz milletin sandık vasıtasıyla verdiği mesajın mühim olduğunu kaydeden Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu demokratik mesajı aldığını ve seçim sonuçlarının çok boyutlu değerlendirmesini yapmak üzere kolları sıvadığını dile getirdi. Ekonomik şikayetlerin toplumsallaşıp siyasal alana sirayetiyle tepkisellik dozu bir hayli fazla olan sonuçlar ülke genelinde tezahür ettiğini kaydeden Bahçeli, bunun yanında seçime katılım oranının da bir önceki seçimle mukayese edildiğinde düştüğünün gözlemlendiğini aktardı.

Türkiye’yi yöneten iktidar değişmemiştir

31 Mart seçimlerinde, önümüzdeki 5 yılın yerel yöneticilerinin belirlendiği dile getiren Bahçeli, bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın çok cepheli mücadelesine karşılık DEM takviyeli Cumhuriyet Halk Partisi’nin konjonktürel kimi rahatsızlık ve memnuniyetsizlikten istifade ederek sivrildiğinin açık olduğunu belirtti. Türkiye’yi yöneten iktidarın değişmediğinin altını çizen Bahçeli, sanki iktidar değişikliği olmuş gibi dedikodu çıkaran, erken seçim yaygarası koparan, bu kapsamda akıl tutulması yaşayan çevrelerin şuursuzca hareket etmesi tek kelimeyle aymazlık ve ahlaki çarpıklık olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan devletin başıdır ve desteğimiz sonuna kadar arkasındadır

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin görevinin başında olduğunu anlatan Bahçeli, her alanda atılım ve reform hamlelerine kararlılıkla devam edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin başı olduğunu anlatan Bahçeli, desteğinin sonuna kadar arkasında olduğunu aktardı. Cumhur İttifakı’nın TBMM’deki sayısal ve siyasal çoğunluğunun da herkesin malumu olduğunu belirten Bahçeli, “Bilinmelidir ki, Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, Türk Devri’nin mihmandarı, yeni yüzyılın mihveri ve mihenk taşıdır. Günü kurtarma telaşına kapılanlarla geleceği kurma arayış ve amacında olanları Türk milleti müstesna ölçüde tefrik etmekte, bu çerçevede milli tarihimizin mecmuu seviyesinde bulunan Cumhur İttifakı’nı gönülden sahiplenmektedir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi müessir bir başarı elde etmiştir

“Milletimiz yerel seçimler kanalıyla bilhassa sosyal ve ekonomik sıkıntılarını paylaşmış, önümüzdeki sürecin gündem konusunu tayin etmiştir. Egemenlik milletindir, yetki milletindir, siyasi istikrarı ekonomik istikrar ve gelişmişlikle perçinlemek hepimizin ortak sorumluluğudur” diyen Bahçeli, 31 Mart seçim sonuçlarının kim nasıl yorumlasa da MHP’nin müessir bir başarı elde ettiğini vurguladı. Televizyon ekranlarından maksatlı ve marazi iddialarda bulunan sözde uzman ve yorumcular ile muhalif tetikçiler yine hüsrana uğrayacağını anlatan Bahçeli, bu nedenle karamsarlığa ve ümitsizliğe mahal olmadığını, mücadele ve millete hizmet azminin şevkle ve hız kesmeden süreceğinin altını çizdi.  

Her siyasi parti kendi payına düşen hisseyi alacak

MHP ve Cumhur İttifakı daha çok çalışacak, milletle daha çok hemhal olacak, cesameti yaygınlaşan sorunların çözümüyle birlikte yerel yönetimlerdeki mevzi kayıplar da mutlaka telafi edileceğini kaydeden Bahçeli, 31 Mart seçimlerine katılan her siyasi parti kendi payına düşen hisseyi alacağına inandığını söyledi. MHP ve Cumhur İttifakı’nın değerli adaylarına oy veren herkese şükranlarını sunan Bahçeli, çok yoğun bir kampanya dönemine imza atan, gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye gönül verenlere teşekkür etti. “Adanmış ve inanmış bir vicdanla, dürüst ve samimi bir mizaçla üstlendikleri kutlu görevleri insanüstü bir gayretle yerine getiren, Cumhur İttifakı’nın ve üç hilalin onurunu bayraklaştıran aziz dava arkadaşlarımla iftihar ediyor. Hepsini yürekten kutluyorum” diyen Bahçeli, seçilen belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. Bahçeli, “Türk milletinin ruh kökü, Türkiye Yüzyılı hedefinin ufuk çizgisi olan Cumhur İttifakı’nın kararlı, heyecanlı, yürekli ve imanlı şekilde yoluna devam edeceğini de herkesin bilmesinde yarar görüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)