Akşener, CHP'ye 'DEM Parti' eleştirisinin ardından partisinin Erzurum adaylarını tanıttı

DEM Parti ile yerel seçimler için iş birliği görüşmelerini sürdüren CHP'ye tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Demli kafalardan oy bekleyen demlenmişler, karşılarında hazır olda duruyor” dedi.

SİYASET 26.01.2024, 17:05 Şeyda Gül
Akşener, CHP'ye 'DEM Parti' eleştirisinin ardından partisinin Erzurum adaylarını tanıttı

Erzurum'daki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen partisinin aday tanıtım programında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylarını kamuoyuna takdim etmek için bir araya geldiklerini söyledi. Adana, Antalya ve Samsun'dan sonra Erzurum'da da kadın aday çıkardıklarına işaret eden Akşener, bu şehirdeki kadın adayların son derece iddialı kadınlar olduğunu söyledi. “Canan hanım Erzurum'da İYİ Parti kurulduğundan itibaren içimizde yer alıp mücadeleden, parti içinden kalmaktan, hayallerini partimizle ve Türkiye'mizle birleştirip İYİ Parti ile Türkiye'de güzel şeyler olacağına inanıp asla o hayallerini gerçekleştiremediği için partisine küsüp hakaret edenlerden olmamıştır” diyen Akşener, hep zor görevlere talip olduğunu dile getirdi.

İYİ Parti'nin görevi bu sahtekarların suratına aynayı tutmak

“2023'te Erzurum Mansur beyi, batı bölgeleri de sayın İmamoğlu'nu istedi, yani siz istediniz. Bana düşen sizin sesinizi iletmektir” diyen Akşener, kurulma amacının vatandaşın sesini duyurmak olduğunu söyledi. Amacının bu ülkeyi kuruluş ayarlarına yeniden döndürüp, bu ülkeyi kalkındırmak olduğunu vurgulayan Akşener, ne Amerika'nın karşısında iki büklüm olan ne de İsveç'in NATO'ya kabulüne oy vermek olduğunu aktardı. Herkesin rol icabı bir şey olduğu bu ülkede İYİ Parti'nin görevinin bu sahtekarların suratına aynayı tutmak olduğunu savunan Akşener, dolayısıyla kendisine verilen görevi 6'lı masaya getirdiğini belirtti. Sonuç itibarıyla arkadaşlarının kabul etmediğini ve 2023 seçiminin kaybedildiğini hatırlatan Akşener, şu suçlu, bu suçlu demediğini kaydetti. “Hadi kabahatin tamamı benim olsun, orada da sorunumuz yok ama biz 2019'da el sıkışarak İstanbul ve Ankara belediyelerini alır isek 2023'te bu ucube sistemini, bu partili cumhurbaşkanı sistemini değiştirmeye inandığımız, değiştirebilmek için bu İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirleri alma iradesini göstermemizin ve yanında koşmamızın sebebi bu sistemi değiştirmekti. Kazanamadık, değiştiremedik” diyen Akşener, şimdi bir karar aldıklarını duyurdu.

İttifak sistemi içinde başarabilir miyiz dedik, olmadı

Hür ve bağımsız olarak seçime karar aldıkları andan beri dünya kadar iftira, hakaret ve pislikle karşılaştıklarını açıklayan Akşener, seçmenin siyasi partileri velinimet saydığını belirtti. Muhalefetin görevinin vatandaşı duyup sesini iktidara duyurmak olduğunu vurgulayan Akşener, “Kamuoyunda bir numaralı konu haline getirmek ve çözüm üretmektir. Biz bunu yapıyoruz ama asıl mesele ucube sistemi değiştirmekti. Biz bunu toplanarak bir ittifak sistemi içinde başarabilir miyiz dedik, olmadı” dedi.

Biz demli kafalarla da beraber değiliz, olmayacağız

Yerel seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Akşener, üst perdeden konuşanlar varsa bilin ki yamukları var demek olduğunu söyledi. Onun için bu defa hem kazanacaklarını hem de yamuğu olanları bu sistemin dışına atmak için ayna görevi göreceklerini kaydeden Akşener, muhalifmiş gibi görünen, Sayın Erdoğan'a birebir düşmanlık ettiğini iddia eden ve kendine birinci derecede düşman ilan edenlerin aslında oraya çalıştığını, bu sistemin devamı için gayret ettiğini ayna tutacaklarını belirtti. Türkiye'ye bu insanları göstereceklerini anlatan Akşener, sahtekarlığı, üç kağıdı ve yamuğu bitireceklerini vurguladı. “Biz demli kafalarla da beraber değiliz, olmayacağız. Kur'an-ı Kerim yakan ve yakılmasına müsaade eden İsveç'in, PKK'ya siyasi parti muamelesi çeken İsveç'in NATO'ya alınmasına parmak kaldıran, evet diyenlerden olmadık, olmayacağız” diyen Akşener, PKK’nın ve bugünkü uzantılarının karşısında el pençe divan duranlardan olmadıklarını ve olmayacaklarını aktardı.

İYİ Parti’nin Erzurum adayları

Konuşmaların ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıtan Akşener , şu şekilde sıraladı;

  • Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Canan Uçar
  • Palandöken Belediye Başkan adayı Ömer Özden
  • Narman Belediye Başkan adayı Yücel Ahmet İşleyen
  • İspir Belediye Başkan adayı Nizamettin Aras
  • Tortum Belediye Başkan adayı Cevdet Küçük
  • Uzundere Belediye Başkan adayı Salim Özdil
  • Çat Belediye Başkan adayı Muhammet Kaya
  • Şenkaya Belediye Başkan adayı Şentürk Alver
  • Oltu Belediye Başkan adayı Erguhan Musaoğlu
Yorumlar (0)