Bakan Işıkhan duyurdu: Ücretsiz tedavi süresi uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamada “Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı” dedi.

SAĞLIK 05.12.2023, 10:04 Şeyda Gül
Bakan Işıkhan duyurdu: Ücretsiz tedavi süresi uzatıldı

6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşların sıkıntılarını gidermenin, yaşamlarını daha kolay hale getirmenin en önemli gündem maddelerinden olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sağlığa erişimde yapılan uygulamalara ilişkin açıklama yaptı. Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresinin 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldığını duyuran Bakan Işıkhan, uygulamanın Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerini kapsadığını vurguladı.

Katılım payı alınmayacak

Belirtilen illerde ve ilçelerde yaşayan vatandaşların yararlanabileceğinin altını çizen Bakan Işıkhan, “Kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden “ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)