Tatilciler dönmeye çalışıyor!

Bayram tatilini Ege ve civarında geçiren tatilcilerin Çanakkale üzerinden geri dönüş yolculuğu hala sürüyor.

GÜNDEM 08.06.2019, 11:42
Tatilciler dönmeye çalışıyor!

Ramazan Bayramı dolayısıyla uzun tatil dönemini Ege ve civarında geçiren tatilcilerin İstanbul yönünde dönüşe geçmesi dolayısıyla Çanakkale'deki feribot iskelesi önünde bir kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

9 günlük tatil dolayısıyla Marmara Bölgesi'ndeki illerden Ege ve civarındaki yörelere giden ve bayramın sona ermesinin ardından dönüşe geçen tatilciler, Çanakkale'de feribot iskelesi önünde yoğunluk yaşanmasına sebep oldu.

Sabah erken saatlerden itibaren Çanakkale'deki iskeleye gelen sürücüler yaklaşık bir kilometrelik kuyruğun oluşmasına neden oldu. Polis ekiplerinin yönlendirmesiyle trafik rahatlatılmaya çalışılıyor, araçlar ise sırayla feribotlara alınıyor.

Eceabat, Gelibolu, Lapseki ve Çardak İskelelerinde ise yoğunluk sürüyor.

Çanakkale ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'ye bağlı gemiler, yoğunluğun en aza indirilmesi için saatsiz seferlerini sürdürüyor.

Yetkililer, 9 günlük bayram tatili boyunca Çanakkale-Eceabat hattında 3, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4, Lapseki-Gelibolu hattında 5, Gökçeada-Kabatepe hattında 3 ve Bozcaada-Geyikli hattında 2 olmak üzere toplam 17 feribotun seferlerini sürdürdüğünü açıkladılar.

Yorumlar (0)