Seçimi sandıklar açılmadan kazandı

Elazığ'da Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde İcadiye Mahallesi'nde muhtar adayı olan İrfan Gözvur, rakipsiz olarak girdiği seçimlerde muhtarlığa yeniden seçildi. Gözvur, sayım yapılmadan muhtarlığını ilan etti.

GÜNDEM 31.03.2024, 12:51 01.04.2024, 00:18 Melina Ay
Seçimi sandıklar açılmadan kazandı

Elazığ ve diğer doğu illerinde Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanma işlemleri sabah saat 07.00'de başladı. Kent genelinde toplam 356 bin 137 seçmen için bin 118 sandık kuruldu. Seçmenler, sabahın erken saatlerinden itibaren sandıkların bulunduğu okullara giderek oy kullandı. İcadiye Mahallesi'nde muhtar adayı olan İrfan Gözvur, rakipsiz olarak yeniden mahalle muhtarlığına seçildi ve oyların sayımı yapılmadan muhtarlığını ilan etti.

“Muhtarlığım garantilendi”

Elazığ'ın İcadiye Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı İrfan Gözvur, seçimlerin sabah saat 07.00'de başladığını belirterek, ''Ülkemize ve şehrimize hayırlı olsun. Muhtarlık seçimi için adaylığımı daha önceden bildirmiştim ve şu anda mevcut muhtarım. Köylerde adayı olmayan merkezde tek aday olan yer benim mahallemdir. Elazığ’da 43 mahalle içerisinde tek aday olmam gurur veriyor. Rabbim bize bunun mükafatını verdi. Herkes ektiğini biçer derler ya bizde onu biçtik. Diğer mahallelerde aday olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Kazasız bir şekilde seçimlerin tamamlanmasını diliyorum. Seçimler sabah saat 07.00’da başladı akşam 16.00’da bitecek. Oyların sayılmadan benim muhtarlığım garantilendi. Çünkü karşımda rakip aday yok. Muhtarlığımı kendi kendime ilan ettim. Sayımdan sonra da resmi olarak ilan edeceğim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)