İki pilot şehit olmuştu! Olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan kalkan ve Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ile Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in şehit olduğu eğitim uçağının düşme anı ve ardından tarım işçilerinin müdahalesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

GÜNDEM 05.06.2024, 16:57 05.06.2024, 17:49 Buse Önder
İki pilot şehit olmuştu! Olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan dün eğitim amacıyla kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi eğitim uçağı, Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düştü. Kazanın ardından bölgeye çok sayıda polis, jandarma, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi.

Uçakta bulunan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in şehit olduğu belirlendi. Uçağın düşme anları güvenlik kamerasına yansıdı. Kazanın ardından, şehitler Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda düzenlenen törenle görev yaptıkları İzmir'e uğurlandı.

Motor sesi kesildikten sonra yere çakıldı

Kaza anı, bölgedeki bir evin güvenlik kamerası tarafından sesli ve görüntülü olarak kaydedildi. Görüntülerde, uçağın motor sesinin duyulduğu, ardından motor sesinin kesilmesiyle uçağın hızla yere düştüğü ve bir ay çekirdeği tarlasında alev topu halinde patladığı görüldü. Uçağın yere çakılmasının ardından tarım işçilerinin panik içinde olay yerine koştukları kameraya yansıdı.

Ayrıca, uçağın düşmesinin ardından bölgedeki vatandaşlar ve tarım işçilerinin enkaza müdahale ederken cep telefonlarıyla çektikleri yeni görüntüler de ortaya çıktı. Bu görüntülerde, işçilerin ve vatandaşların uçaktaki alevlere su döktükleri, bazı vatandaşların ay çekirdeklerini alevlerin üzerine attıkları ve elleriyle tarladaki toprakları alevlerin üzerine atarak yangını söndürmeye çalıştıkları görüldü.

Enkaz kaldırıldıktan sonra ilk kez görüntülendi

Albaylar Yıldız ve Özen'in şehit olduğu SF-260D tipi eğitim uçağının enkazının kaldırılmasının ardından bölgedeki hasar DHA tarafından görüntülendi. Enkaz alanında bazı ay çekirdeklerinin yapraklarının yandığı, tarladaki sulama sistemlerinin zarar gördüğü ve tarlada oluşan çukurun toprakla kapatıldığı görüldü. Uçak kazası ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (0)