Halk otobüsü şoföründen alkışlanacak davranış

Antalya’da tır şoförünün bindiği halk otobüsünün koltuğunda unuttuğu ve içinde 100 bin TL bulunan poşeti muhafaza altına alıp meslektaşına teslim eden halk otobüsü şoförü, “Helal paraymış, yoksa giderdi” dedi.

GÜNDEM 18.04.2024, 16:47 19.04.2024, 17:35 Melina Ay
Halk otobüsü şoföründen alkışlanacak davranış

Olay, dün saat 10.30 sıralarında Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Antalya Büyükşehir Belediyesine ait halk otobüsüne binen tır şoförü Hakan Demirel (31), içinde 100 bin TL bulunan poşeti oturduğu koltuğa koydu ve daha sonra unutarak otobüsten indi. Fark ettikten sonra durumu Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığına bildiren Demirel'in çağrısı, halk otobüsü şoförü Ali Türk'e ulaştı. Türk, otobüsteki koltukları kontrol ederek poşeti buldu ve hemen muhafaza altına aldı. Sonrasında, poşetin sahibine teslim edilmesi için meslektaşıyla iletişime geçti. Bu sayede para dolu poşet sahibine ulaştırıldı ve kaybı önlendi. Otobüs şoförü ise, “Helal paraymış yoksa giderdi” diyerek üzerine düşen neyse onu yaptığını söyledi.

“Poşeti hiç açmadım”

Tır şoförünün halk otobüsüne binişi, poşet dolu parayı koltukta unutması ve ardından otobüsten inmesi araç güvenlik kamerası ile görüntülendi. Görüntülerde, halk otobüsüne binen Hakan Demirel, durağa yaklaştığında poşeti koltukta unutup ayağa kalkıyor ve otobüsün durmasıyla birlikte durakta duran otobüsten iniyor. Bir süre sonra ise, Demirel'in oturduğu koltuğa başka bir yolcu oturuyor. Durumun ihbar edilmesinin ardından da Halk Otobüsü Şoförü Ali Türk’ün para dolu poşeti muhafaza altına alıyor. Daha sonra Türk’ün, poşeti araç kameralarına gösterip, “Bakın hiç açmadım, görüyorsunuz. İçinde büyük ihtimal para var” demesi de görüntülere kaydedildi.

“Helal paraymış”

Yaşananları anlatan Halk Otobüsü Şoförü Türk, gelen telefon üzerine engelli koltuğundaki poşeti muhafaza altına aldığını söyledi. “Üzerimize düşeni yaptık. Karşı tarafa parayı teslim etmek onur ve gurur verici” diyen Türk, meslektaşının unuttuğu paraya ilişkin de, “Helal paraymış. Olmasa giderdi” dedi.

Yorumlar (0)