Erdoğan: 35 bin sağlık personeli alacağız

Erdoğan, "Şubat ayında kamuya 15 bini hemşire olmak kaydıyla 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz." ifadesini kullandı.

GÜNDEM 27.01.2024, 18:39
Erdoğan: 35 bin sağlık personeli alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesinin açılışında konuştu.


"35 bin sağlık personeli daha alıyoruz"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

"Şubat ayında kamuya 15 bini hemşire olmak kaydıyla 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz.""Onlara ibret olsun"

"İzmir Şehir Hastanesi yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın en modern, en yüksek kapasiteli, en büyük sağlık komplekslerinden biridir. Bünyesinde altı ayrı hastaneyi barındıran bu harika yatırım, bizim hizmet ve eser siyasetimizin önemli bir nişanesidir.

Şu projenin, Türkiye'nin müşterek değerlerinin, halkın sembol isimlerinin arkasına gizlenerek hiçbir hizmet ve eser üretmeden senelerce İzmir'in sırtına yük olanlara ibret olmasını temenni ediyoruz.""Bağımsız bir kuvvet haline geldik"

"Ülkemiz, tıpkı ecdadın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularının düşlediği gibi askeri, ekonomik ve siyasi olarak bağımsız bir kuvvet haline gelebildiği için bugün böylesine dik bir duruş ortaya koyabiliyor. 

Dünyada ve bölgemizde kuvvet dengelerinin değiştiği, iktisadi ve siyasi çatışmaların, krizlerin derinleştiği bir dönemde ülkemizin istikrar ve güven atmosferini korumaya her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var."

Yorumlar (0)