Elazığ'da maden ocağında göçük: Kurtarma çalışmaları sürüyor
Elazığ'da krom maden ocağında meydana gelen göçüğün ardından toprak altında kalan 4 işçiden 3'ü kurtarıldı. 1 işçi için arama çalışmaları devam ediyor.
![Elazığ'da maden ocağında göçük: Kurtarma çalışmaları sürüyor](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/02/elazig_da_maden_ocaginda_gocuk_kurtarma_calismalari_suruyor_h111428_3fcca.png)
Elazığ'ın Palu ilçesi Kayaönü köyü mevkiinde özel bir krom madeninde henüz belirlenemeyen sebeple göçük meydana geldi. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. İlk belirlemelere göre, 4 işçinin göçük altında kaldığı değerlendiriliyor. İşçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı.
Arama kurtarma çalışmaları sürüyor
Saat 10.04 sıralarında Palu ilçesi Kayaönü köyü civarında krom madenine ait bir işletmede göçük meydana geldiği ihbarının alındığını açıklayan Elazığ Valisi Ömer Toraman, ekiplerin hızla olay yerine intikal ettiğini söyledi. Arama kurtarma faaliyetlerinin süratle başladığını ifade eden Vali Toraman, göçük altında kalan işçilere ulaşmak için arama kurtarma ekiplerinin yoğun şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü vurguladı.
AFAD: Bir işçi kurtarıldı
Konuya ilişkin AFAD'dan yapılan açıklamada, "Elazığ'ın Alacakaya bölgesinde bir maden ocağında göçük meydan gelmiş olup ilk belirlemelere göre 3 maden işçisi göçük altında kalmıştır. Arama kurtarma çalışmaları sonucunda 1 maden işçisi kurtarıldı. 2 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor” ifadelerine yer verildi.
4 işçiden 3'ü kurtarıldı
Valilikten yapılan açıklamada, Palu'nun Kayaönü köyünde özel bir şirkete ait krom maden işletmesinde meydana gelen göçükte 4 işçinin göçük altında kaldığı bilgisine yer verildi. Açıklamada, yapılan ilk müdahale neticesinde 3 işçinin kurtarıldığı ifade edildi. 1 işçinin kurtarılması için çalışmaların sürdüğü belirtilen açıklamada, olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldığı kaydedildi.