Eğitime kar engeli
Türkiye'nin bazı ilçelerinde kar yağışı sebebiyle eğitime ara verildi.
Yurdun ilçelerinde kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi.
Bingöl
Kaymakamlıkların resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen paylaşımda, Yedisu, Kiğı ve Karlıova ilçelerinde kar yağışının etkisini devam ettirdiği kaydedildi.
Buzlanma tehlikesi dolayısıyla Kiğı ve Karlıova ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiği, engelli ve gebe kamu personellerinin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
Bahse konu açıklamada, Yedisu ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gerçekleştirilen okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.
DUYURU
— Yedisu Kaymakamlığı (@YedisuKaymakam) January 16, 2024
İlçemizde yaşanan aşırı kar yağışı,don ve buzlanmadan dolayı 17 Ocak çarşamba günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere ayrıca Kürdan ve Döşengi okullarında 1 (bir) gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir.
Kamuoyuna duyurulur. pic.twitter.com/BAP5c3kbMT
Yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, Karlıova İlçemiz merkez ve köy okullarının tamamı, 17 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ tatil edilmiştir.Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacaklardır.İlanen duyurulur…https://t.co/SRjRfuhkUi@tufanbagirgilan @KarliovaMEM pic.twitter.com/e83IXSME4W
— Karlıova Kaymakamlığı (@karliovakaymakm) January 16, 2024
Tunceli
Valilik tarafından gerçekleştirilen açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışının yaşamı zorlaştırdığı kaydedildi.
Elverişsiz hava şartları sebebiyle muhtelif önlemlerin alındığı vurgulanan açıklamada, "Tunceli'de gerçekleşen yoğun kar yağışı sebebiyle Mazgirt, Ovacık, Hozat, Pülümür ve Nazımiye ilçelerinin geneli ile Pertek'teki köy okullarında eğitim öğretime ara verilmiştir." denildi.
Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli ve gebe personelin de izinli sayılacağı belirtildi.
— T.C.Tunceli Valiliği (@TunceliValiligi) January 16, 2024