Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli görüşme: Azami çaba göstereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Ramaphosa ile görüşmesinde Güney Afrika'nın İsrail'e açtığı davadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin de azami çaba göstereceğini vurguladı.

GÜNDEM 25.01.2024, 16:52 25.01.2024, 16:55 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli görüşme: Azami çaba göstereceğiz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa ile telefonda görüştüğü belirtildi. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının ele alındığı kaydedilen açıklamada, Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkiler ile bölgesel ve küresel meseleler ele alındığı vurgulandı.

İsrail aleyhine açtığınız davadan memnunuz

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Güney Afrika'nın Uluslararası Adalet Divanı'nda mazlum Filistin halkına yönelik işlenen soykırım suçunun cezalandırılması için İsrail aleyhine açtığı davadan duyduğu memnuniyeti ifade ettiği bilgisine yer verildi.

Azami çaba göstereceğiz

Dava sürecinin değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye'nin, bu haklı davanın uluslararası hukuk ve insan haklarına uygun şekilde sonuçlandırılmasının yanı sıra insanlık suçu işleyen İsrail'in hak ettiği cezayı alması için azami çaba göstereceğini ifade etti.

Yorumlar (0)