Antalya’yı sel vurmuştu: Bazı ilçeler afet bölgesi ilan edildi

Antalya’da 12-13 Şubat tarihlerinde aşırı yağış ve fırtına sebebiyle sel ve su baskınları yaşandığını açıklayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aşırı yağış ve fırtına sonrası bazı ilçelerin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

GÜNDEM 01.03.2024, 13:32 Şeyda Gül
Antalya’yı sel vurmuştu: Bazı ilçeler afet bölgesi ilan edildi

İki hafta önce Antalya'yı etkileyen sel felaketiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kentte selin vurduğu 4 ilçenin afet bölgesi ilan edildiğini aktardı. Haberi sosyal medya hesabından duyuran Bakan Yerlikaya, “Antalya ilimizde 12-13 Şubat tarihlerinde meydana gelen aşırı yağış ve fırtına sebebiyle sel ve su baskınları yaşanmıştı. Aşırı yağış ve fırtına sonrası Kepez, Muratpaşa, Serik ve Aksu İlçeleri 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edilmiştir” ifadelerini kullandı.

92 milyon TL acil destek ödemesi gönderildi

Genel Hayata Etkili Afet Bölgeleri’nde selden kaynaklı 505 işyeri ve 2.261 konut eşya zararının telafisi ile diğer acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla AFAD tarafından Antalya Valiliğine 92 milyon TL acil destek ödemesi gönderildiğinin bilgisini veren Bakan Yerlikaya, “Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

Yorumlar (0)