AK Parti ilçe başkanı yanında çalışan kişi kaçırıldı, CHP adayının eşi gözaltında

Konya'nın Karapınar ilçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in yanında çalışan Mehmet Aldanmaz (35), zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı. Bir süre sonra darbedilip bıçaklanmış halde evinin önüne bırakılan Aldanmaz, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili olarak polis ekipleri çalışma başlattı ve CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak'ın eşini gözaltına aldı.

GÜNDEM 13.04.2024, 11:19 Melina Ay
AK Parti ilçe başkanı yanında çalışan kişi kaçırıldı, CHP adayının eşi gözaltında

Konya’nın Karapınar ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin’in yanında çalışan Mehmet Aldanmaz, darbedilip bıçaklandıktan sonra evinin önüne bırakıldı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, CHP Karapınar Belediye Başkan adayı olan Gönül Karabacak’ın eşi H.K. ile N.Ö’yü şüpheli olarak gözaltına aldı.

Olay, saat 22.30 sıralarında Konya’nın Karapınar ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Aldanmaz evinin önünden 2 kişi tarafından zorla kaçırılarak bir otomobile bindirildi. Aldanmaz, kaçırıldıktan bir süre sonra bıçaklanmış bir şekilde evinin önüne bırakıldı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Karapınar Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Aldanmaz’ın durumunun ağır olmasından dolayı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

“Adresi söylemeyince…”

Mehmet Aldanmaz'ın polise verdiği ilk ifadesinde, "Benim yanıma gelen şüpheliler AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in evini sordu. Ben adresi söylemeyince zorla otomobile bindirip kaçırdılar. Önce dövüp sonra bıçakladılar" dediği öğrenildi.

Aldanmaz'ın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri, olaya karıştığı iddia edilen CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak'ın eşi özel bir okulun müdürü H.K. ile arkadaşı N.Ö.'yü gözaltına aldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Yorumlar (0)