Afyonkarahisar’da seçim kanlı bitti
Afyonkarahisar'da düzenlenen mahalli idari seçimlerde meydana gelen bir tartışma sonucunda, iki grup arasında çıkan olayda mevcut mahalle muhtarı bıçaklanarak hastaneye kaldırıldı.
![Afyonkarahisar’da seçim kanlı bitti](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/03/afyonkarahisarda-secim-kanli-bitti_87ed4.png)
Afyonkarahisar'ın kent merkezi Akcin Mahallesi'nde, oy kullanma işlemlerinin gerçekleştirildiği Akcin İlkokulu'nda mevcut mahalle muhtarı Halit Kaplan ile rakip muhtar adayının aile üyeleri arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda rakip muhtarın yeğeni olduğu belirtilen Y.B. adlı bir genç, Kaplan'ı bacağından bıçakladı. Olayın ardından çevrede bulunanlar durumu bildirerek, Kaplan ambulansla hastaneye kaldırılırken, Y.B. ise polis tarafından gözaltına alındı.
Polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.