Selden etkilenen esnafa kredi desteği!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına 100 bin liraya kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini duyurdu.

EKONOMİ 20.08.2019, 16:32 20.08.2019, 16:35
Selden etkilenen esnafa kredi desteği!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'daki Eminönü Yeraltı Çarşısı'nda faaliyet gösteren esnafa yönelik Acil Destek Kredisi Programı hazırladıklarını kaydetti.

Esnafa KOSGEB üzerinden faizsiz kredi verileceğini bildiren Varank, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına, ilgili kuruluşumuz KOSGEB'in 'Acil Destek Programı' kapsamında, 100 bin liraya kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi veriyoruz." ifadesini kullandı.

Faizsiz kredinin şartları neler?

Eminönü Yeraltı Çarşısı'ndaki su baskınından etkilenen ve durumunu valilik ve kaymakamlık gibi ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı'na kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek vermek için Acil Destek Kredisi Programı hazırlandı.

Program dahilinde işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 100 bin lira olacak. 

Faizsiz kredinin vadesi, ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı 3'er aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olarak belirlendi. Başvurular, KOSGEB'in İkitelli OSB, Haliç ve Anadolu Yakası müdürlüklerine yapılabilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kredi müjdesini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Eminönü esnafını ziyareti sırasında telefonla arayarak bildirdi.

Yorumlar (0)