Emeklilerin maaş fark ödemesi tarihi belli oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile hak sahiplerinin maaş zammı sonrasında oluşan aylık fark tutarlarına ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 ve 7 Şubat’ta ödeneceğini açıkladı.

EKONOMİ 04.02.2024, 11:26 Şeyda Gül
Emeklilerin maaş fark ödemesi tarihi belli oldu

Antalya’da bakan yardımcıları, SGK ve İŞKUR birim müdürlerinin yer aldığı istişare toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 85 milyon vatandaşın güvencesi, umudu ve geleceğinin teminatı olduğunu söyleyen Bakan Işıkhan, “Sosyal güvenlik noktasında vatandaşlarımızı koruma altına alan, çalışma hayatında kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan ve haklarını, sağlıklarını, emekliliklerini, ölüm sonrasında ise eş ve çocuklarını koruma altına alan büyük bir şemsiyedir” şeklinde konuştu.

SSK ve BAĞ-KUR emeklilere farklı günlerde yatırılacak

Emeklilere yapılan zam oranları ile ilgili düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanması ile emeklilerin aylık farklarını alacağının belli olduğunu belirten Bakan Işıkhan, “SSK, BAĞ-KUR ve hak sahiplerinin fark tutarlarını ödemeye başlıyoruz. Ödemeler SSK için 6 Şubat'ta, BAĞ-KUR için 7 Şubat'ta” dedi.

Yorumlar (0)