Bakan Uraloğlu duyurdu: İki dakikaya indi

Abdulkadir Uraloğlu, İskenderun OSB (Organize Sanayi Bölgesi) Kavşağı ve bağlantı yoluna dair, "Demir-çelik tesisleri, OSB ve bölgede hizmet veren iki limanın otoyola bağlantısı, İskenderun Kavşağı üzerinden 20 dakikada sağlanırken İskenderun OSB Kavşağı ile yalnızca iki dakikaya düştü." dedi.

EKONOMİ 02.12.2023, 23:58
Bakan Uraloğlu duyurdu: İki dakikaya indi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, İskenderun OSB Kavşağı ve bağlantı yolunun açılışında konuştu."Senede 491 milyon TL tasarruf sağlayacağız"

Bakan Uraloğlu, şunları kaydetti:

"Hayata geçirdiğimiz 'İskenderun OSB Otoyol-Devlet Yolu Bağlantı Kavşağı' adlı proje, en önemli kara yolu projelerimizden biriydi. Toplam 10 kilometre uzunluğunda. Demir-çelik tesisleri, OSB ve bölgede hizmet veren iki limanın otoyola bağlantısı, İskenderun Kavşağı üzerinden 20 dakikada sağlanırken İskenderun OSB Kavşağı ile yalnızca iki dakikaya düştü. Bu bağlantı sayesinde vakitten 263 milyon TL, akaryakıttan 228 milyon TL olmak kaydıyla senelik toplam 491 milyon TL tasarruf sağlayacağız. Doğaya zarar veren araçların karbon emisyonunu ise 27,930 ton azaltarak çevrenin korunmasına katkı sağlayacağız."

Yorumlar (0)