Kral Charles'ın serveti dudak uçuklattı

Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından tahta çıkan Kral Charles'ın, İngiltere'nin en zengin 258’inci kişisi olduğu açıklandı. Kral Charles'ın serveti yaklaşık 770 milyon dolar olarak bildirildi

DÜNYA 19.05.2024, 12:18 20.05.2024, 17:56 Melina Ay
Kral Charles'ın serveti dudak uçuklattı

Kral Charles, 6 Mayıs 2023'te Westminster Abbey Kilisesi'nde gerçekleşen taç giyme töreniyle resmen İngiltere'nin hükümdarı oldu. The Sunday Times, Kral Charles'ın servetini açıkladı. İngiltere'nin en zengin isimleri listesine göre, Kral Charles'ın serveti yaklaşık 770 milyon dolar olarak belirlendi. Bu servetle Kral Charles, Birleşik Krallık'ın en zengin 258’nci kişisi oldu. 75 yaşındaki Kral'ın, annesi Kraliçe Elizabeth'ten daha zengin olduğu belirtildi. Eylül 2022'de hayatını kaybeden 96 yaşındaki Kraliçe'nin serveti ise 486 milyon dolardı.

Tablo dikkat çekti

Geçtiğimiz günlerde Kral Charles'ın resmi yağlı boya portresi tanıtıldı. Sosyal medyada dikkat çeken portrenin arka planı koyu kırmızı tonlardan oluşuyor.

Ressam Jonathan Yeo tarafından yapılan portrede Kral Charles, canlı kırmızı bir arka plan önünde, Galler Muhafızları askeri birliğinin üniformasını giymiş olarak tasvir edilmiş. Öte yandan, omzunun hemen üzerinde bir kelebek bulunuyor.

Portredeki kelebeğin, Charles’ın prenslikten krallığa geçişini simgelediğini belirten Ressam Jonathan Yeo yaptığı açıklamada, “Bu projeye başladığımda, Majesteleri Kral hâlâ Galler Prensi idi. Omzunun üzerinde duran kelebek gibi, bu portre de onun kamusal yaşamımızdaki rolü değiştikçe gelişti” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada gündem olan tablo, 14 Haziran'a kadar Londra'daki Philip Mould Gallery'de halka açık olarak sergilenecek.

Öte yandan, kraliyet hayatına veda edip ABD'de yeni bir sayfa açan Prens Harry ve Meghan Markle'ın Nijerya'yı ziyaret ettiği bildirildi. Ünlü çiftin bu hamlesinin Prens William ve Kral Charles'ı kızdırdığı iddia edildi.

Yorumlar (0)