ABD'de idam protestosu!

Suudi Arabistan'da tutuklu üç din adamını ramazan ayından sonra idam edileceğine dair haberlerin ardından New York'taki Suud Başkonsolosluğu önünde protesto gösterileri gerçekleştirildi.

ABD'de idam protestosu!

Manhattan'daki Suudi Arabistan'ın New York Başkonsolosluğu önünde toplanan kalabalık, Suudi Arabistan'ın "idam" kararını protesto etti.

Göstericiler ellerinde "İdamları durdurun", "Müslüman Alimleri Koruyun" ve "Cemal Kaşıkçı'yı unutmadık" yazılı dövizlerle  karra tepki gösterdi.

Öte yandan protestoda ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan'a karşı "sessiz kalma" politikası da eleştirerek, bu ülkedeki zulümlere karşı çıkması için çağrıda bulunuldu. Gösteri olaysız sona erdi.

İDAMLAR İNFAZ EDİLECEK Mİ?

Suudi Arabistan'da 2017'de tutuklanan İslam alimi Selman el-Avde, Hatip Avad el-Karni ve dini televizyon program sunucusu Ali el-Ömeri'nin ramazan sonrasında idam edileceği öne sürülmüştü.

Tutukluların haklarını savunan Twitter hesabı 'Düşünce Mahkumları' "Din adamlarının idam edilmesi suçtur" şeklinde etiket oluşturulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 12:03

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER