TEKNOFEST 2-6 Ekim'de Adana'da gerçekleştirilecek

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2-6 Ekim tarihleri arasında ailecek Adana'da olacaklarını duyurdu. Bayraktar, “Planlarımızı TEKNOFEST'e göre yapalım” ifadelerini kullandı.

BİLİM-TEKNOLOJİ 29.05.2024, 01:11 29.05.2024, 18:05 Şeyda Gül
TEKNOFEST 2-6 Ekim'de Adana'da gerçekleştirilecek

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 7. yılında 2-6 Ekim 2024 tarihlerinde Adana’da yapılacak. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “TEKNOFEST mevsimi kendini hissettirmeye başladı! 2-6 Ekim tarihleri arasında ailecek Adana'dayız! Planlarımızı TEKNOFEST'e göre yapalım” değerlendirmesinde bulundu.

Sergiler, gösteriler ve konserler yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının (T3 Vakfı ) ana yürütücülüğünü üstlendiği TEKNOFEST'in Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle düzenlendiğini belirten Bayraktar, TEKNOFEST’in Adana’da Şakirpaşa Havalimanı'nda yapılacağını dile getirdi. Açıklamada, TEKNOFEST’te hava gösterileri, bilim şovları, TEKNOFEST keşif oyunu, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, paydaş ve sponsor markalara ait etkinlik stantlarının yanı sıra sergiler, gösteriler, konserlerin yer alacağı bilgisine yer verildi.

1 milyon 600 binden fazla yarışmacı mücadele edecek

Festivalde teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl bir önceki seneye göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığına işaret edilen açıklamada, Teknoloji Geliştiren ve Üreten Bir Türkiye” hedefiyle Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının düzenlendiği TEKNOFEST’te yarışmacılara 30 milyon lira ödül ve 55 milyon liranın üzerinde malzeme desteği sağlanacağı vurgulandı. TEKNOFEST 2024’te 46 ana kategori ve 117 alt kategoride teknoloji yarışmaları düzenlendiği vurgulanan açıklamada, 788 bin 161 takım ve 1 milyon 600 binden fazla yarışmacının bu yarışmalarda mücadele edeceği ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)