Yüz nakli yapılmıştı... Tutuklandı!

Recep Sert, Türkiye'de yüz nakli olan beşinci kişiydi. Bilecik’te bir işyerine silahlı saldırı yapan Recep Sert ve eşi Esma Sert gözaltına alındı.

YAŞAM 13.10.2019, 00:47
Yüz nakli yapılmıştı... Tutuklandı!

Bilecik’te Gazipaşa Mahallesi Nişancı Sokak üzerindeki çiğ köfteci dükkanına saat 02.20 sıralarında 3 el ateş açıldı. Kurşunlar, dükkan ile park halindeki araçlara isabet etti.

Olayın ardından soruşturma başlatan polis, çiğ köfteci İrfan Demir’in kentteki 4 işyerini, Mehmet Cömert isimli kişiden devraldığını ancak ikili arasında anlaşmazlık yaşandığını belirledi.

Dükkan ve çevresindeki güvenlik kameralarında inceleme yapan polis, görüntülerden silahı Mehmet Cömert’e yakınlığı olan "Türkiye’nin beşinci yüz nakli"nin yapıldığı Recep Sert’in ateşlediğini ortaya çıkardı.

Şüpheli Recep Sert, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki evinde olayda kullandığı silahla birlikte gözaltına alındı. Polis, olayla ilişkili olduğu öğrenilen eşi Esma Sert ile akrabası Samet Sert ve Mehmet Cömert'i de yakaladı.

Adliyeye sevk edilen Recep Sert, eşi Esma Sert, akrabası Samet Sert ve Mehmet Cömert, savcılık ifadelerinden sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Recep Sert ve diğer 3 şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)
15
açık