Yusufeli'nde taşınma süreci başlıyor

Vali Yılmaz Doruk, Artvin'in Yusufeli ilçesindeki yeni yerleşim yerinin bugün itibarıyla önemli ölçüde yaşanmaya hazır duruma geldiğini açıkladı.

YAŞAM 15.09.2022, 23:28 Koray
Yusufeli'nde taşınma süreci başlıyor

Artvin Valisi Doruk, Yusufeli Barajı ve HES Projesi sebebiyle sular altında kalacak olan ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim bölgesinde incelemeler yaptı.

"Kamu kurumlarımız hizmet vermeye hazır"

İncelemelerin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doruk, eksiklikleri bizzat yerinde tespit ederek, sonraki adımlarda yapılacak olan işlerle ilgili bir takvim belirlediklerini dile getirdi.

Doruk, bugün itibarıyla yeni yerleşim bölgesinin önemli ölçüde yaşanmaya hazır duruma gelmiş göründüğünü kaydederek, "Özellikle de kamu kurumlarımızda yeni yerleşim yerinde hizmet vermeye hazır. Önümüzdeki pazartesi günü itibarıyla artık hizmetlerini yeni yerleşim alanında verecekler." dedi.

"Kışa kalmadan taşınacağız"

Özellikle birinci ve üçüncü bölgeden başlamak kaydıyla önümüzdeki hafta itibarıyla yurttaşların taşınmasına yönelik de faaliyetleri planladıklarını aktaran Doruk, şu sözleri sarf etti:

"Bahse konu bölgelerimizde eksik bir şey kalmadı. Bu kapsamda yurttaşlarımızın bilmesini istiyoruz, ilçe merkezinde bir koordinasyon noktamız mevcut. Orada yurttaşımız aklına takılan hususlarda bilgilendirilecek. Allah'ın izniyle problemsiz bir şekilde, çabucak kışa kalmadan yeni yerleşim yerinde yaşamaya başlayacağız."

"Halkın hizmetinde olacağız"

Doruk, yeni ilçe merkezindeki faaliyetlerin taşınma sonrasında da süreceğini vurgulayarak, "Ekipler devamlı olarak yurttaşlarımızın hizmetinde olacak. Yakından izleyeceğiz, her hususta gereksinimlerini karşılayacağız. Arzumuz yurttaşımızı havalar soğumadan buraya taşımak." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
26
açık