Yunanistan-Türkiye arasında 3 kilometrelik alışveriş kuyruğu

Alışveriş için Türkiye’ye gelen Yunanistan vatandaşları, dönüş yolunda, İpsala sınır kapısında 3 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Yoğunluk, kameralara yansıdı.

YAŞAM 10.04.2022, 14:49 Başak Çetin
Yunanistan-Türkiye arasında 3 kilometrelik alışveriş kuyruğu

Değişen döviz kuru sebebiyle Türkiye’deki fiyatlar yalnız Bulgaristan vatandaşları için değil Yunanistan vatandaşları için de cazip bir hal aldı. Yunanlılar, market ve giyim ihtiyaçlarını ucuz fiyata karşılamak amacıyla hafta sonunda Türkiye’ye akın etti. Edirne’nin Keşan ilçesindeki mağazaları tercih eden turistler özellikle Keşan pazarına yoğun ilgi gösterdi. Çoğunluğunun şahsi otomobilleriyle geldiği Yunanistan vatandaşları, Keşan esnafının yüzünü güldürdü.Dönüşte 3 kilometrelik kuyruk oluştu

Araç ve vatandaş yoğunluğundan dolayı sınırda işlemler yavaş ilerlerken İpsala sınır kapısında 3 kilometrelik kuyruk oluştu. Vatandaşlar, Ramazan ayında sıcakta sınır kuyruğunda beklemekten şikayet ederken o anlar da kameralara yansıdı. Yunanistan vatandaşları, sınır kapısından geçtikten sonra önce Gümülcine’ye ardından da evlerine devam edecek.

Yorumlar (0)
9
açık