Yoldan geçen polislere 23 Nisan şiiri okudu

Kahramanmaraş'ta bir çocuk, yoldan geçen polislere 23 Nisan şiiri okudu.

YAŞAM 21.04.2020, 13:43
Yoldan geçen polislere 23 Nisan şiiri okudu

Kahramanmaraş'ta oturdukları sitenin bahçesinde gördüğü polislere balkondan 23 Nisan şiiri okuyan çocuk, sesini duyuramayınca eve davet etti. Umut Topal isimli çocuk, davet üzerine evlerine gelen ekipteki polislere 23 Nisan konulu şiir okudu.

Merkez Onikişubat ilçesi Süleyman Şah Mahallesi'nde bir apartmana doğum günü sürprizi için giden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, çıkışta site bahçesinde bir ses duydu.

Kendilerine seslenen çocuğu fark eden polis, 5 yaşındaki Umut Topal'ın bulunduğu balkonun önüne geldi.

Polislere 23 Nisan konulu şiir okuyan Umut, onları eve de davet etti. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında eve girmeyen polis, Umut'un isteğini kırmamak adına evin kapısının önüne kadar gitti.

Kendisine boyama kitabı hediye eden polislere sarılmak istediğini belirten Umut Topal, "Sizlere sarılmak istiyorum ama korona geçsin ondan sonra sarılacağım." deyince gülüşmeler oldu.

Polislerle bir süre sohbet eden 5 yaşındaki Umut, balkondan okuduğu şiirlerine burada da devam etti.

Annesinin Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevli hemşire olduğu öğrenilen Umut Topal'ın salgın önlemleri sebebiyle anneannesiyle kaldığı belirtildi.

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu