Yola çıkacak tatilcilerin dikkatine!

Kurban Bayramı’nda memleketlerine veya tatil beldelerine seyahat etmeyi planlayanlar için önemli bir uyarı var. Karayolları Genel Müdürlüğü, devam eden yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı bölgelerde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi. İşte Türkiye genelinde süren yol çalışmaları ve alternatif güzergahlar hakkında bilmeniz gerekenler...

YAŞAM 13.06.2024, 10:49 14.06.2024, 15:01 Melina Ay
Yola çıkacak tatilcilerin dikkatine!

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yol durumu bültenine göre, sürücülerin yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam eden bölgelerde yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekiyor. Özellikle İzmir-Çeşme Otoyolu'nun 5-6’ncı kilometrelerinde gerçekleştirilen üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle, otoyolun Çeşme yönündeki sağ şerit ve emniyet şeridi trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım, diğer şeritten sağlanmaktadır.

Tatilcilerin kullanması için alternatif yollar ise şu şekilde:

  • Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Yılankale-Ceyhan kavşakları arasında devam eden üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Osmaniye yönü trafiğe kapatılmıştır. Bu bölgede ulaşım, Adana yönünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  • Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sevindikli-İzmit Kuzey kavşakları arasında, İstanbul-Ankara istikametinde devam eden bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafik bant aktarımı uygulanmaktadır.
  • Bala-Karakeçili-Kaman yolunun 23-28’inci kilometrelerinde yapılan üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle bu güzergah trafiğe kapatılmış olup, ulaşım karşı yönden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
  • Tokat-Sivas yolunun 24’üncü kilometresinde süren heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle trafik, bölünmüş yolun bir kısmından tek şerit olarak sağlanmaktadır.
  • Hopa-Borçka-Artvin yolunun 47-65’inci kilometreleri arasında yer alan 10 tünel ve çevresinde yapılan bakım, onarım ve temizlik çalışmaları sebebiyle 08.00-17.30 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak tek şeritten devam etmektedir.
  • Adapazarı-Bilecik yolunun 13-16’ncı kilometreleri arasında süren elektromekanik sistemlerin bakım çalışmaları nedeniyle sürücüler alternatif servis yoluna yönlendirilmektedir.
  • Kastamonu-Ilgaz-Çankırı yolunun 70-74’üncü kilometreleri arasında bulunan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nde drenaj hatlarının temizliği nedeniyle, Kastamonu-Çankırı istikametindeki sağ tüpte trafik kontrollü olarak tek şeritten sağlanmaktadır.
  • Beyşehir-Isparta yolunun 25-44’üncü kilometrelerinde devam eden yapım çalışmaları nedeniyle trafik kontrollü olarak akmaktadır.
  • Kayseri-Niğde yolunun 27-28’inci kilometreleri arasındaki çalışmalar nedeniyle, ulaşım bölünmüş yolun tek bir bölümünden çift yönlü olarak sağlanmaktadır.
Yorumlar (0)