Yer Aydın: Pitbull cinsi köpek, kamyoneti rehin aldı

Aydın'da gece saatlerinde yakıt dolumu yapmak için bir akaryakıt istasyonuna uğrayan kamyonet sürücüsü Ahmet Aydın, kapısını açık bıraktığı araca giren Pitbull cinsi bir köpek yüzünden gazetecilerin aracında sabahladı. Sürücü Aydın, olay anını gazetecilere anlattı.

YAŞAM 01.08.2023, 14:31 02.08.2023, 15:42 Hakan Öksüz
Yer Aydın: Pitbull cinsi köpek, kamyoneti rehin aldı

Aydın Söke'de gece saatlerinde ilginç bir olay yaşandı. Sürücü Ahmet Aydın, saat 01.00 civarında Söke-Bodrum kara yolunda yer alan akaryakıt istasyonuna girerek akaryakıt dolumu yaptı. Kamyonetinin kapısını açık bırakan Ahmet Aydın, hiç ummadığı bir durumla karşılaştı.

Yolcu Fırat Taşdemir, neye uğradığını şaşırdı

Yolcu Fırat Taşdemir, tasması olmayan Pitbull cinsi bir köpeğin kamyonetin içine girdiğini görünce panikle dışarı fırladı. Sürücü Ahmet Aydın, uğraşsa da köpeği dışarı çıkartamadı. İtfaiye ile jandarmadan yardım isteyen sürücü, akaryakıt istasyonunda beklemeye koyuldu.

Kamyonet sürücüsü, gazetecilerin aracında sabahladı

Tehlikeli bir köpek ırkı olması nedeniyle gelen ekipler de müdahale edemedi. Gece saatlerinde kapalı olması nedeniyle hayvan barınağı yetkililerine ancak sabah saatlerinde ulaşılabildi. Sürücü Aydın, olayın yaşandığı akaryakıt istasyonuna gelen gazetecilerin aracında sabahlamak zorunda kaldı.

Sabah saatlerinde uyutuldu

Söke Belediyesi veteriner hekimi, sabah saat 07.00 civarında akaryakıt istasyonuna geldi. Uyutulan köpek, Aydın Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine alındı.

"İstasyon görevlisi, depo kapağını kapatmadan kaçtı"

Olay anını gazetecilere anlatan sürücü Ahmet Aydın, "Yakıt dolumu yapılıyordu. Köpeği gören istasyon görevlisi, depo kapağını kapatmadan kaçtı. Kapağı kapatayım diye indim. Bu sırada köpek araca girdi. İnsanlara zarar vermesin diye kamyonetin kapılarını kapalı tuttuk. Mağdur kaldık, kimse bir şey yapamazdı bu durumda. Aslında çıkartabildik ama bu sefer de çevredekilere saldırabilirdi." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)