Yazıyı gören tarlaya dalıyor: Bu tarlada her şey bedava

Bursa’nın Harmancık ilçesine bağlı İshaklar köyünün genç muhtarı Emre Oruç, tarlasındaki sebze ve meyve yoldan geçen bütün herkese ücretsiz bir şekilde dağıtıyor. 

YAŞAM 23.07.2021, 10:41 24.07.2021, 20:17 Ömer Aksan
Yazıyı gören tarlaya dalıyor: Bu tarlada her şey bedava

Bursa İshaklar köyünün muhtarı olan ve aynı zamanda Bursa’nın en genç muhtarı Emre Oruç, köyüne hizmet için çalışmaya devam ederken, vatandaşları şaşkına çeviren bir karara imza attı.

“Burada her şey bedava”

Köydeki tarlasına çok sayıda sebze ve meyve eken genç muhtar, tarlaya diktiği ürünleri herkese bedava dağıtmaya karar verdi.

Tarlasına "Burada her şey bedava” yazılı bir tabela asan genç muhtar Oruç’un tarlasına gidenler, sebze ve meyvelerden istedikleri kadar alıp yiyebiliyor.

“Hayır duası etmeleri yeter”

Konuya ilişkin açıklama yapan muhtar Emre Oruç, "22 yaşında muhtar oldum. 2,5 yıldır da bu muhtarlık görevine devam ediyorum. Elimizden geldiğince köyümüze hizmet ediyoruz. Tarlayı bu sene ben ektim. Çeşitli sebze ve meyveler yetiştirdiğim bu tarlayı herkese ücretsiz bir şekilde açtım. Bu tarlada yetiştirdiğim sebze ve meyveleri herkes gelip ücretsiz olarak alıp yiyebilir. Yoldan geçen herkes yazıyı görüp tarlaya giriyor ve ücretsiz sebze ve meyve yiyor. Bize hayır dua etmeleri yeter. Ben muhtar olduğum sürece bu hizmet devam edecek." sözlerini kullandı.

“Para vermeden yolumuza devam edeceğiz”

Tarlaya girip sebze ve meyve toplayan vatandaşlar, "Yoldan geçiyorduk. Bedava yazılı tabelayı gördük, tarlaya girip sebze ve meyve topladık. Hiçbir şekilde para vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bu hizmette bulunan muhtardan Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
20
açık