Yavru aslanlar ziyaretçilerini bekliyor!

Aslan Park'ta 3 buçuk ay önce doğan 7 aslan yavrusu, günde birer kilogram et, ikişer litre sütle besleniyor. Minik yavrular yarıyıl tatilinde ilk kez ziyaretçileriyle buluşacak.

YAŞAM 16.01.2020, 14:08
Yavru aslanlar ziyaretçilerini bekliyor!

"Türkiye'nin yeni nesil hayvanat bahçesi" olarak yapılan Tuzla Marina'daki Aslan Park'ta doğan 3 Bengal kaplanı ile 4 Afrika aslan yavrusu büyük ilgi çekiyor.

Parkta "aslan, kaplan, beyaz aslan, Sibirya kaplanı, kara panter, karakulak, leopar, vaşak ve puma" olmak üzere 9 türde toplam 21 yetişkin büyük kedi yaşıyor.

Birer kilogram et, ikişer litre süt!

Kendilerine ayrılan bölümde yaşamamaya devam eden 7 yavru sevimlilikleriyle dikkati çekiyor.  Yavrular, uzman bakıcılar ve veterinerler tarafından et ve sütle besleniyor. Ortalama ağırlıkları 7-8 kiloya ulaşan yavrular günde birer kilogram et, ikişer litre sütle besleniyor.

Viaport Kurumsal İletişim Sorumlusu Emin Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 3,5 ay önce dünyaya gelen 7 yavrunun Aslan Park'ta yarın ziyaretçilerle buluşacağını söyledi. 

"Yavrular, süt ve etle besleniyorlar"

Yavruların sağlık durumlarının iyi olduğunu, veterinerler tarafından rutin kontrollerinin yapıldığını söyleyen Genç, "Yavrular, süt ve etle besleniyorlar. Ağırlıkları gayet iyi. Dünya aslan popülasyonuna verdiğimiz katkı dolayısıyla mutluyuz. Çünkü Aslan Park açılalı bir yılı az bir süre geçti. Ona rağmen 12 yavru elde ettik. Buradaki hayvanların hepsi dünyada nesli tükenme tehlikesi olan hayvanlar. O yüzden bu sayıyı çok önemsiyoruz ve sayının gittikçe artmasını arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

"Çocuklar aslanları görmek için gelmeye başladı"

Yarın sömestir tatilinin başlayacağını kaydeden Genç, "Çocuklar şimdiden aslanları görmek için gelmeye başladı. Çocuklar burada, bu hayvan türlerini tanıyor, öğreniyor hem de yakın ilişki kurma şansını elde edebiliyorlar. Çocuklar için gayet eğlenceli bir yer." diye konuştu. 

Bilet fiyatları çocuklarda 59 liradan 39 liraya, yetişkinlerde ise 69 liradan 49 liraya düşürüldü.

Yorumlar (0)
18
açık