Yaşlı kadını yıkan karar!

Tekirdağ'da 70 yaşındaki kadın, yıkım kararını duyunca yere kapanıp ağladı.

YAŞAM 23.10.2019, 08:58 Hülya İlgin
Yaşlı kadını yıkan karar!

Tekirdağ ilinin Süleymanpaşa ilçesinde inşaat hâlindeki hayvan barınağı için orman arazisinde bulunduğu gerekçesiyle yıkım kararı alındı. Yıkımı izleyen 70 yaşındaki yaşlı kadın, “Kış ayında şimdi hayvanlarımı nereye kapayacağım” diyerek yere kapanıp ağladı.

Süleymanpaşa ilçesi Kazandere Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Fatma Temizel'in ormanlık alana yaptırdığı betonarme yapının kaçak olduğu gerekçesiyle yetkili makamlar tarafından yıkım kararı verildi.

"Yazık günah"

Bölgeye gelen jandarma ve Orman İşletme Şefliği gözetiminde yıkım gerçekleştirildi. Yıkım esnasında yere kapanıp ağlayan Fatma Temizel, “Hayvanlarımın yeri yıkıldı, çok üzülüyorum. Yüzlerce küçükbaş hayvanım var. Bunları ben burada sağıp, evime gidiyordum. Şimdi ben hayvanlarımı nereye kapayacağım, nerede barındıracağım, ne yapacağım şimdi bilmiyorum. Önümüz kış, evde de yerimiz yok. Hayvancıklar üşüyecek, yazık günah. Mecbur kaldım onlarla burada uğraşmaya. Tek istediğim hayvanlarıma yer olsun, başka bir istediğim yok. Bir çare bulun bana." diye yalvardı.

Hayvanlarını çok sevdiğini söyleyen 70 yaşındaki Fatma Temizel, sağ olduğu müddetçe hayvancılıktan vazgeçmeyeceğini söyledi.

Yorumlar (0)
açık