Yasak kalkar kalkmaz şehit oğlunun mezarına gitti!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde atılan normalleşme adımlara kapsamında yaşlılara verilen sokağa çıkma izninin Anneler Günü'ne denk gelmesini fırsat bilen Ayşe Açıkgöz, şehit oğlu Astsubay Çavuş İdris Açıkgöz'ün mezarına ziyaret gerçekleştirdi. 

YAŞAM 10.05.2020, 15:00 10.05.2020, 15:13
Yasak kalkar kalkmaz şehit oğlunun mezarına gitti!

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde atılan normalleşme adımlara kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların saat 11.00 ile 15.00 arasında dışarı çıkmalarına izin verildi. 

Ayşe Açıkgöz, 31 Mayıs 1994'te Siirt'in Baykan ilçesinde teröristler ile girilen çatışma sonucu şehit olan oğlu Astsubay Çavuş İdris Açıkgöz'ün mezarını ziyaret etmek istedi. 

Bunun üzerine Kocasinan ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi'ndeki evinden çıkan Ayşe Açıkgöz, Kartal Şehitliği'ne gitmek üzere bir araç bulamayınca polis ekiplerinden yardım talep etti. 

Ayşe Açıkgöz, polis ekiplerinin yardım etmesi sonucu şehitliğe ulaştı.

"Evlatlar annelerine gelir ama ben evde duramadım"

Şehit oğlunun mezarında bulunan otları temizleyerek fotoğrafını okşayan Ayşe Açıkgöz, "Bugün Anneler Günü. Evlatlar annelerine gelir ama ben evde duramadım. Kekillimi görmeye geldim. Anneler kusura kalmaz, o şimdi büyük bir yerde, Rabbimin yanında." ifadelerini kullandı. 

Ayşe Açıkgöz, "Şehitliğe gelecek otobüs bulamadım, taksi çağırdım gelmedi. Ben de polis ekiplerini gördüm onlara rica ettim, yardımcı oldular ve beni getirdiler." şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur