Valilik onayladı, Meryem'i kurtaracak kampanya başlatıldı!

Manisa'da "beyincik erimesi" adıyla da bilinen NCL Tip 2 hastası 3,5 yaşındaki Meryem için yardım kampanyası başlatıldı. Anne Sevnaz Karaman, kızı için yardım istiyor.

YAŞAM 15.02.2020, 09:53
Valilik onayladı, Meryem'i kurtaracak kampanya başlatıldı!

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı kırsal Çamlıca Mahallesi'nde yaşayan Karaman ailesinin 3,5 yaşındaki kızı Meryem'e, 2 yıl önce epilepsi nöbeti geçirdiği endişesiyle götürüldüğü Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde "beyincik erimesi" adıyla da bilinen NCL Tip 2 hastalığı tanısı koyulmuştu.

Metal işleyen bir fabrikada işçilik yapan baba İbrahim Karaman (41), kızının hastalığının tedavisinin oldukça masraflı olduğunu, yurt dışından özel olarak getirilen ilacın her bir dozunun 56 bin avro olduğunu ve bu masrafı karşılayamadıklarını söyledi. Meryem'in annesi Sevnaz Karaman (39) ise kızının iyileşmesi için hiçbir şey yapamadıklarını söyleyerek hayırseverlere seslendi.

Kızını kaybeden hayırsever yardımcı oldu

Kızlarının iyileşmesi için Manisa Valiliği'nden yardım isteyen çift, şu ana kadar en büyük yardımı kızı kanserden dolayı hayatını kaybeden Fahri Tay'dan gördü. "www.change.org" internet sitesi üzerinden "Meryem'in ilacı SGK tarafından karşılansın" isimli bir kampanya açan Tay ve Karaman çiftinin yardım isteği ise Manisa Valiliği tarafından yanıt gördü.

Valiliğin yardım başvurusunu onaylamasının ardından başlatılan 3 aylık yardım kampanyasında toplanan tüm yardımlar Meryem'in tedavisine harcanacak.

"Bu ilacı ayda 2 defa almamız gerekiyor"

Baba Karaman, kızı için başlatılan kampanya hakkında umut duyduğunu söyleyerek "Kızım için gerekli olan ilaçlar sadece yurt dışında var. Meryem'i yaşatacak ilacın Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeme listesine alınmasını istiyoruz. Eğer kızım ilacı kullanamazsa 6-7 yıl içinde yaşamını kaybetme ya da ağır engelli olarak makinelere bağlı olarak yaşama riski söz konusu. İlacını mutlaka kullanması gerekiyor. Bu ilacı da ayda 2 defa almamız gerekiyor. Biz, 3 ay önce yardım toplamak ve kızımın gerekli olan ilaçlarını almak için Manisa Valiliği'ne müracaat etmiştik. Yardım kampanyamız dün itibarıyla onaylandı. Umuyoruz ki inşallah tez vakitte kızımız için gerekli yardımı toplarız. Kızımın ilaçlarını almamız gerekiyor. Tüm Türkiye'den, Manisa halkımızdan, Cumhurbaşkanımızdan, sesimizi duyan herkesten yardım bekliyoruz. Bizim sesimizi duyan herkesten destek istiyoruz. Meryem eğer bu ilacı kullanamazsa sonu kötü bir duruma geleceğiz. İnşallah kızım iyi olur" şeklinde konuştu.

"Kızım, gözümün önünde göz göre göre ölüyor!"

Anne Sevnaz Karaman ise Meryem'in yeniden sağlıklı olması için hiçbir şey yapamadıklarını söyleyerek "Çocuğum için hiçbir şey yapamamak çok kötü bir şey. Kızım, gözümün önünde göz göre göre ölüyor. Sesimizi duyan herkesten, bütün hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Meryem için umut olalım. Desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
18
kapalı