Uraloğlu'ndan Bolu Dağı Tüneli müjdesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, heyelan nedeniyle trafiğe kapatılan Bolu Dağı Tüneli'nde yapılan yenileme çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Uraloğlu, tünelin açılacağı tarihi de duyurdu.

YAŞAM 06.11.2023, 14:09 07.11.2023, 09:26 Hakan Öksüz
Uraloğlu'ndan Bolu Dağı Tüneli müjdesi

Kaynaşlı-Abant kavşakları arasındaki 23 kilometrelik kesimde yapılan yol çalışmaları nedeniyle Bolu Dağı Tüneli, meydana gelen heyelandan dolayı trafiğe kapatılmıştı. Tünelin ne zaman açılacağı merak konusuydu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu Dağı Tüneli ile ilgili müjdeyi verdi.

Tünelin uzunluğu 3 bin 115 metreye çıktı

Çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildiren Uraloğlu, 3 bin 25 metre olan tünelin toplam uzunluğunun, yapılan çalışmalar neticesinde 3 bin 115 metreye yükseltildiğini duyurdu. Ankara yönü tünel girişinin artık 90 metre daha uzun olduğunu kaydeden Uraloğlu, "Depreme yönelik özel olarak beş genleşme derzi değişimi yapıldı. Derzlerin üzerine guss asfalt ile sıvı membran uygulandı." dedi.

Yapılan çalışmaları aktardı

Ağır yük şeridinde oluşan tekerlek izi oturmalarının ortadan kaldırılması için üstyapı onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydeden Bakan Uraloğlu, "Orta refüjde yer alan beton bariyerlerin 3 kilometrelik kısmı yenilendi. Daha önce tünelin 9 Kasım'da açılacağını duyurmuştuk. Yolu yarın (salı) hizmete açacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)