Üniversite hocasından öğrencisine taciz mesajları!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bir öğretim görevlisinin kız öğrencilere yazdığı taciz mesajları ortaya çıktı.

YAŞAM 05.10.2019, 19:44 05.10.2019, 19:55
Üniversite hocasından öğrencisine taciz mesajları!

Burdur MAKÜ'de görev yapan öğretim üyesinin, kız öğrencilere taciz ve cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

"2 öğretim üyesi taciz ve tecavüz girişiminde bulundu"

Öğrenci olduğunu belirten bir kadın kullanıcı, Twitter'daki hesabından "Arkadaşlar bir konudan bahsedeceğim. Uzun zamandır bu psikolojinin yarattığı hisle yaşayamıyorum. Mehmet Akif Üniversitesi'ndeki öğretim üyelerinden 2 kişi, ben de dahil çoğu kadın öğrenciye taciz ve tecavüz girişiminde bulunmuştur" ifadelerini paylaştı.

Okuldan açıklama geldi

İddialarla ilgili MAKÜ Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan üniversitemizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Rektörlüğümüze gelen bir ihbar üzerine, 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak disiplin soruşturması açılmış olup, bahse konu iddiaların niteliği ve soruşturmanın gizliliği ilkesi gereği soruşturma hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde, disiplin soruşturması sonucunda hakkında soruşturma yapılan kişinin 'kamu görevinden çıkarılma' cezası ile tecziyesi teklif edilmiş, durum gereği için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na (YÖK) bildirilmiştir. Sürecin en kısa zamanda tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca disiplin soruşturması başlar başlamaz, sonucu beklenmeksizin 12 Mart 2019 tarihinde durumun hassasiyeti dikkate alınarak, konu ivedilikle Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiş ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, adli soruşturma süreci devam etmektedir."

Yorumlar (0)
12
açık