Uludağ'a ilk kar düştü

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ'da mevsimin ilk kar yağışı işletmecileri ve ziyaretçileri sevindirdi. Öte yandan, Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'ne de sezonun ilk karı yağdı.

YAŞAM 16.11.2023, 20:35 topcu
Uludağ'a ilk kar düştü

Oteller Bölgesi'nde hava sıcaklığının azalmaya başlamasının akabinde sabah saatleriyle birlikte kar yağışı etkili olmaya başladı. Bursa'da ikamet eden çok sayıda kişi de gezinti yapmak ve eşsiz manzaranın tadını çıkarmak amacıyla Uludağ'a çıktı.

Yağış sebebiyle bölgedeki pist ve oteller ile teleferik tesislerinin çatıları kısmen de olsa beyaz örtüyle kaplandı.

Uludağ'da hafta sonun da kar yağışının etkili olması öngörülüyor."Bu yıl beklentiler yüksek"

Bölgede yer alan bir otelin yetkilisi Harbi Türk, basın mensuplarına, kar yağışının akabinde sezon hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.

Türk, Uludağ'da çok bereketli bir kış sezonu beklediklerini ifade ederek, "Meteorolojik açıklamalar ve göstergeler de bu yönde. İlk kar yağışıyla birlikte biz ve kayak tutkunları heyecanlandık. Rezervasyonlarda ve satışlarda bunun etkisi oluyor. Kasımın karlı olması iyi. Geçtiğimiz sene kar yağışı çok geç gerçekleşmişti. Dolayısıyla bu yıl herkesin beklentisi çok yüksek." şeklinde konuştu.Kar yağışını görenler Uludağ'a çıktı

İzmir'den megakent İstanbul'a giderken Bursa'da konaklayan ve kar yağışını görünce Uludağ'a çıkan İbrahim Pehlivan ise turizm alanının kar ile güzelleştiğini dile getirdi. "Uzun zamandır kar göremiyorduk"


Bursa'da ikamet eden Fatih Çevik ise kar yağışı haberini duyduktan sonra Uludağ'a çıktıklarını kaydederek, "Çok uzun bir süredir kar görmüyorduk. Bursa kent merkezine kar yağmadı. Biz de bu yüzden ailecek Uludağ'a geldik." sözlerini sarf etti. Kartalkaya'ya da kar yağdı

Her sezon yabancı ve yerli ziyaretçilerden yoğun ilgi gören kayak merkezinde gece saatlerinde ve sabahleyin etkili olan sağanak yağış yerini kar yağışına bıraktı.

Kar yağışı ile birlikte merkezdeki pistler ve otellerin çatıları beyaz örtüyle kaplandı.

Hava sıcaklığının -3 derece ölçüldüğü bölgede kar yağışının aralıklarla devam etmesi tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)