Uçakta kalp krizi geçiren yolcu öldü

Erzincan Havaalanı'nda kalkmak için pist başında bekleyen uçakta kalp krizi geçiren yolcu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

YAŞAM 23.02.2020, 12:24
Uçakta kalp krizi geçiren yolcu öldü

Edinilen bilgilere göre, TK7225 sefer sayılı AnadoluJet'e ait Erzincan-İstanbul seferini yapacak uçağın pist başında kalkmasını bekleyen yolculardan 54 yaşındaki Ersin Türkel bir anda fenalaştı.

Yolcular arasında bulunan iki doktor, kalp krizi geçirdiğini belirlediği Ersin Türkel'e ilk müdahaleyi uçak içinde yaptı.

Aprona acil dönüş!

İki doktorun müdahalesi sırasında uçak aprona acil dönüş yaptı. Havalimanında bekleyen 112 Acil Servis ekibi yolcuyu, Erzincan Binali Yıldırım Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü.

Burada tedavi altına alınan 54 yaşındaki yolcu, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Uçakta yolcu olarak bulunanlardan Muhammed Arıkan ise aniden rahatsızlanan bir yolcunun olduğunu kabin görevlilerinden öğrendiklerini anlattı.

İlk müdahalenin görevliler tarafından yapıldığını söyleyen Muhammed Arıkan şunları anlattı:

"Uçağa bindikten sonra havalanmak üzere pist başına gittik. O esnada kabin görevlileri bir yolcunun aniden rahatsızlandığını söylediler. Kabin görevlileri, 'Yolcuların arasında doktor var mı?' diye sordu. Doktor olduğunu söyleyen yolculardan iki kişi rahatsızlanan hastaya müdahale etti."

Bu arada Erzincan-İstanbul seferini yapacak uçak, hastanın sağlık görevlilerine teslim edilmesinin ardından yoğun sis sebebiyle kalkış yapamadı.

Yorumlar (0)
10
açık