Türkiye'de son 8 günde 43 kişi suda boğuldu 

Türkiye’de son 8 günde 22 şehirde 43 boğulma vakası gerçekleşti. Bu vakaların 16’sı çocuk, 24’ü ise yetişkindi.  

YAŞAM 25.07.2021, 17:25
Türkiye'de son 8 günde 43 kişi suda boğuldu 

Türkiye’de son günlerde boğulma ve suda can kaybı vakaları artmış durumda. Bu sebeple bazı sahillerde denize girmek yasaklandı. 17-24 Temmuz 2021 haftasındaki boğulma sayıları ile ilgili bir rapor hazırlandı. Bu rapora göre ülke genelindeki 22 şehirde bulunan ırmak, baraj, göl, gölet ve denize giren kişilerden 43’ü boğuldu. Bu boğulma vakalarının 16’sı çocuklardan oluşuyordu. Çocukların tümü hayatını kaybetti.  

Amasya ve İstanbul’da 5’er kişi; Şanlıurfa ve Kocaeli’de 4’er kişi, Samsun ve Bursa’da 3’er kişi boğularak can verdi. Kayıtlara geçen 43 kişiden 3’ü ise kurtuldukları için şanslıydı. Serinlemek için girdiler, vefat ettiler 

Batman’da 17 yaşındaki bir genç, Adana Çukurova’da 9 yaşındaki bir çocuk, Sakarya’da 4 yaşındaki bir minik, Çankırı’da 27 yaşındaki bir genç erkek, Şanlıurfa’da 17 yaşındaki bir lise öğrencisi, Mersin’de 17 yaşındaki bir genç, Amasya’da yaşları 3 ile 50 arasında değişen aynı aileden 4 kişi vefat etti.  

Vefat eden kişiler genellikle serinlemek için suya giren kişilerdi. Bazı vefat edenler ise suya düşen akrabasını ya da arkadaşını kurtarmak için suya girmişti.  Dalgıçların en acı mesaisi  

Yurt genelinde gerçekleşen vefatlar sebebiyle dalgıçlar ve arama kurtarma ekipleri, hayatlarının en acı mesailerini gerçekleştirdi. Dalgıçlar, suya giren kişilerin cansız bedenlerini çıkarırken duygusal açıdan zor anlar yaşadı. Yalnızca Kurban Bayramı’nın 2. gününde çeşitli şehirlerde 9 boğulma vakası gerçekleşti.  

Yorumlar (0)
20
açık