Trafik kazası geçirmişti: Metin Uca entübe edildi

Kocaeli’nde araç kullanırken fenalaşarak kaza yapan tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Apar topar ameliyata alınan Uca’nın entübe edildiği öğrenildi.

YAŞAM 16.11.2023, 12:55 17.11.2023, 18:05 Şeyda Gül
Trafik kazası geçirmişti: Metin Uca entübe edildi

Geçtiğimiz gün Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken fenalaşan tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca, kaza yapmış ve kaldırıldığı hastanede boyun şah damarının tıkalı olduğu anlaşılmıştı. Ardından apar topar ameliyat olan Uca’nın sağlık durumu iyiye gittiği ve dün taburcu edilmesi planlanmıştı. Ancak yeniden fenalaşarak operasyona alınan ünlü isimin entübe edildiği açıklandı.

Kritik 72 saati geçirmesi bekleniyor

Uca'nın sosyal medya hesabından paylaşım yapan menajeri, sanatçının entübe edildiğini ve kritik 72 saati geçirmesinin beklendiği açıkladı. “Daha önce güzel haber vermiştim, sevgili Metin Uca'nın durumunun iyiye gittiğini, en kısa zamanda taburcu edileceğini, evde ek tedavilerle eski sağlığına kavuşacağını söylemiştim” ifadelerini kullanan Kübra Kalem Baykara, Uca’nın 15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerektiğini söyledi. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildiğinin bilgisini veren Baykara, 72 saati atlatmayı, ardından tedavisine devam edebilmeyi umduklarını ifade etti. Doktorların ve hastane yönetiminin yoğun ve özverili çabalarıyla hep birlikte bu zorlu süreci aşacaklarını kaydeden Baykara, “Kalbimiz onunla. Onun yaşam felsefesi; umudu kaybetmemek. Umudu kaybetmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)