Topkapı Sarayı'na düzenleme

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz "Düzenlemenin amacı namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmaktır. Zemine herhangi bir müdahale söz konusu değildir." diye konuştu.

YAŞAM 23.07.2019, 23:20
Topkapı Sarayı'na düzenleme

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Topkapı Sarayı Dış Karakol Binası önünde "namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmak" amacıyla düzenleme çalışması yapıldığını belirtti.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Topkapı Sarayı Birinci Avlusu'nda yer alan Dış Karakol Binası önünde bir düzenleme çalışması yapıldığını kaydetti.

""ZEMİNE BİR MÜDAHALE SÖZ KONUSU DEĞİL"

Düzenlemenin amacının namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmak olduğunu belirten Yılmaz, "Zemine herhangi bir müdahale söz konusu değildir. Bu düzenleme ile 330 metrekare olan mevcut dek döşeme 308 metrekareye düşürülecek ve başta kapalı tenteler olmak üzere görüntü kirliliği oluşturan unsurlar ortadan kaldırılacaktır. Proje İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmıştır. Bu uygulama geçici olup 'Topkapı Sarayı Birinci Avlu Çevre Düzenleme Projesi' uygulanırken kaldırılacaktır." dedi.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu