THY, Belarus seferlerini artıracak!

THY Minsk Genel Müdürü İsmail Öztürk, 30 Mart itibarıyla haftada 6 olan Minsk-İstanbul sefer sayısını 7'ye çıkaracaklarını söyledi.

YAŞAM 19.02.2020, 10:28
THY, Belarus seferlerini artıracak!

Öztürk, İstanbul-Minsk-İstanbul seferlerinin 2006 yılında 2 seferle başladığını hatırlattı.

Aralık 2017’ye kadar sefer sayılarının 5’e yükseldiğini kaydeden Öztürk, "İki ülke Sivil Havacılık otoriteleri arasında sağlanan mutabakata binaen 30 Mart 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta haftada 7 sefer icra edilecektir." ifadelerini kullandı.

1 Haziran- 30 Eylül'de ise uçuşların 10 sefer şeklinde icra edileceğine değinen Öztürk, "Sefer artışlarıyla birlikte iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine büyük katkı sağlanması hedeflenmektedir." dedi.

Minsk’ten Türkiye ve Türkiye ötesi noktalara yönelik talebin istikrarlı bir şekilde arttığını vurgulayan Öztürk, "İstanbul’dan gerek yurt içi gerek yurt dışına aktarmalı uçan yolcularımıza daha iyi bağlantılar sağlayarak en iyi uçuş deneyimini sunmak istemekteyiz. Ayrıca dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak Belarus’u dünyaya bağlayan THY bölgenin tanınırlığına da büyük katkı sağlamaktadır. Frekans artışları ve yaz 2020 itibarıyla uygulayacağımız yeni tarife yapımızla birlikte yolcularımıza daha fazla alternatifler sunularak Belarus’ta gelişmeye devam edilecektir." diye konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık