Tepki çeken görüntülerle ilgili yeni gelişme

Manisa'da zeytin tankında infial uyandıran görüntüleri paylaşılan şahıs tutuklandı.

YAŞAM 30.07.2023, 18:46 31.07.2023, 12:46 Koray
Tepki çeken görüntülerle ilgili yeni gelişme

Manisa'ya bağlı Akhisar ilçesinde, sosyal medya platformunda salamura zeytin tankında infial uyandıran görüntüleri paylaşılan şahıs tutuklandı.

Cezaevine nakledildi

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen tahkikat çerçevesinde, jandarma ekipleri tarafından dün akşam saatlerinde gözaltına alınan şüpheli şahıs M.A, karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye getirildi.

Çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanan M.A, cezaevine nakledildi."Eğlence amaçlı çektik"

Dün sosyal medya mecralarında salamura zeytin tankındaki görüntüleri paylaşılan ve büyük tepki çeken şahsın Manisa'ya bağlı Akhisar ilçesinde ikamet ettiği saptanmış, zanlı gözaltına alınmış, görüntülerin kayda alındığı zeytin işletmesi mühürlenerek, faaliyetten menedilmişti. İşletmenin sahibi hakkında ise idari ceza uygulanmıştı.

Şüpheli, jandarma karakolundaki ifadesinde bahse konu videoyu 'eğlence maksatlı çektirip, paylaştığını' iddia etmişti.

Bakanlık harekete geçmişti

Tarım ve Orman Bakanlığının resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen paylaşımda, kentte salamura zeytinin uygunsuz bir şekilde sepetlenmesine ilişkin görüntüler üzerine, bahse konu işletmenin faaliyetten menedildiği, işletme ve personel hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edilmişti. 

Söz konusu paylaşımda, kentte salamura zeytinin uygunsuz bir şekilde sepetlenmesine ilişkin görüntüler üzerine inceleme başlatıldığı anımsatılmıştı. 

Görüntünün kayda alındığı saptanan işletmede, Akhisar Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü gıda kontrol ekipleri tarafından resmi kontrollerin yapıldığı kaydedilerek, şu ifadeler paylaşılmıştı:

"İşletmenin gıda güvenilirliği ve insan sağlığı bakımından tehlike oluşturduğu saptanmış ve faaliyetten menedilmiştir. 5996 sayılı Kanun çerçevesinde gıda güvenilirliği ve insan sağlığı bakımından tehlike oluşturduğu belirlenen işletme ve ürünlere dönük gerekli idari yaptırımlar uygulanmıştır."

Diğer taraftan, ilgili işletme ve sosyal medya platformlarındaki görüntüye husus olan işletmenin personeli kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da belirtilmişti. 

Yorumlar (0)