TEM Otoyolu’nda kaza: 3 yaralı, 6 ölü

TEM Otoyolu Silivri konumunda gerçekleşen trafik kazasında 3 kişi yaralanırken, 6 kişi yaşamını yitirdi.

YAŞAM 27.03.2023, 17:10 Merve Yüksel
TEM Otoyolu’nda kaza: 3 yaralı, 6 ölü

TEM Otoyolu’nun Edirne doğrultusunda seyir halinde olan hafriyat kamyonu, sürücüsünün idaresini yitirmesi sonucu karşı şeride geçerek iki araca çarptı. Çarpışmanın etkisiyle yan yatan kamyon belirli bir mesafe sürüklendi. Meydana gelen kaza sırasında iki otomobilde bulunan 6 kişi yaşamını yitirirken, 3 kişi ise yaralandı.

Trafik tek şeritten sağlanıyor

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Yaralılar, sağlık ekiplerinin bölgedeki ilk müdahalesinin sonrasında ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Ekipler, bölgede çalışmalarını sürdürüyor. İki aracın kullanılamaz duruma geldiği kaza sonucunda TEM Otoyolu'nda sağlanan trafik, her iki doğrultuda tek şerit üzerinden sağlanıyor.

Valiliğin açıklaması

İstanbul Valiliği tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmede, saat 15.30 sularında TEM Otoyolu'nda İstanbul doğrultusu Silivri Gazitepe Mahallesi konumunda direksiyon kontrolünü yitiren ve karşı şeride geçen bir hafriyat kamyonunun 2 araca çarptığı ifade edildi.

Kaza sırasında, 6 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 3 vatandaşın ise yaralandığının aktarıldığı açıklamada, bölgeye ivedilikle AFAD, sağlık, itfaiye ve jandarma ekiplerinin gönderildiği, her iki doğrultuda da trafiğin tek şerit üzerinden gerçekleştirildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)