Tekel bayisine saldırı: Üç kişi daha tutuklandı

İstanbul Esenyurt'ta tekel bayisinde iki kişinin yaşamını yitirdiği, bir kişinin yaralandığı silahlı kavgaya dair gözaltına alınan sekiz zanlıdan üçü tutuklandı, beşi adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. Tahkikat çerçevesinde ilk yakalanan zanlı Murat Ö, çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklanmış, diğer sekiz şüpheli de işlemlerinin akabinde adliyeye getirilmişti.

YAŞAM 03.08.2023, 19:10 Koray
Tekel bayisine saldırı: Üç kişi daha tutuklandı

Güzelyurt Mahallesi üzerinde 28 Temmuz'daki hadiseye ilişkin Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen tahkikat çerçevesinde gözaltına alınan sekiz şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sona erdi. 

Sağlık kontrolünden geçirilen sekiz zanlı, Büyükçekmece Adliyesine getirildi. 

Savcılıkta ifadelerinin alınmasının akabinde hadise günü tekel bayisindeki kavgaya dahil olan ve 'nitelikli kasten katletme' suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilen şüpheliler Servet Ö, Tarık Ö. ve Azat Ö. tutuklandı.

Hadisenin akabinde kaçan zanlılara yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan diğer beş zanlı ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.Tarık Ö'nün ifadesine ulaşıldı


Zanlılardan Tarık Ö, emniyette alınan ifadesinde çok pişman olduğunu kaydederek, hadisede yaşamını yitiren Yunus Emre Erzen'in babasına 1 milyon 350 bin TL değerinde inşaat demiri sattığını, ödemenin iki senetle gerçekleştirilmesi hususunda anlaştıklarını, ilk senedin ödendiğini fakat ikinci senedin vaktinde ödenmemesi üzerine yasal yollara müracaat ettiğini anlattı.

İcraya ilişkin tebligat ulaştığında ise Yunus Emre Erzen'in babası Cantürk Erzen'in hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu dile getiren Tarık Ö, gerçekleştirilen paylaşımı önemsemediğini fakat kardeşi ve oğluyla görüştükten sonra bu hususa ilişkin konuşmak için tekel bayisine gittiklerini belirtti.

Tarık Ö, yaşanan tartışma esnasında silah sesi işittiğini, oğlu ya da kardeşinin vurulduğunu sanıp silahı aldığını iddia ederek, ardından yaşananları anımsamadığını savundu. Yiyecek almaya çıkarken yakalandılar

Hadise günü Tarık Ö'nün kuzeni Servet Ö, kardeşi Murat Ö. ve oğlu Azat Ö. ile tekel bayisine gittiği, hadisenin akabinde kaçan Tarık Ö. ve oğlu Azat Ö'nün bir müddet Büyükçekmece'de yine kendilerine ait olan inşaatta gizlendikleri tespit edildi. 

Yiyecek almak amacıyla dışarı çıkan Tarık Ö'nün, emniyet güçleri tarafından yakalandığı belirtildi. 

Saldırı esnasında kullanılan silahın tutuklanan zanlı Murat Ö'ye ait ruhsatlı bir tabanca olduğu saptandı.Olay

Esenyurt'ta 28 Temmuz tarihinde tekel bayisine giden gruptakilerden biri burada bir müddet tartıştığı Yunus Emre Erzen (24) ile yanında yer alan Yusuf Erzen (21) ve Batuhan Bayındır'a (20) ateş etmişti.

Zanlılar, hadisenin akabinde kaçmış, ihbarda bulunulması üzerine olay mahalline gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilen yaralılardan Batuhan Bayındır ve Yunus Emre Erzen yaşamını yitirmişti.

Hadisenin akabinde yürütülen faaliyette zanlılardan Azat Ö, Tarık Ö, Servet Ö. ve Murat Ö. ile bu şahısların kaçmasına yardım ettiği iddia edilen beş şüpheli gözaltına alınmıştı.

Tahkikat çerçevesinde ilk yakalanan zanlı Murat Ö, çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklanmış, diğer sekiz şüpheli de işlemlerinin akabinde adliyeye getirilmişti. 

Yorumlar (0)