Tedbirsiz yaşıyoruz! Karantinada olması gereken aile cenazeye gitti 

Kırıkkale’de ikamet eden ce Covid-19 pozitif olan aile, hiçbir şey yokmuş gibi cenazeye gitti. Polisler durumu anlayınca aile hakkında cezai işlem uyguladı. 

YAŞAM 24.07.2021, 07:21 24.07.2021, 20:16
Tedbirsiz yaşıyoruz! Karantinada olması gereken aile cenazeye gitti 

Kırıkkale’nin merkez ilçesinin Çalılıöz Mahalelsi’nde yaşayan Zöhre Saygısız, Covid-19 pozitif çıktı. Bunun üzerine eşi Emre Saygısız ve 2 çocuğu ile birlikte evde karantinaya alındı. Saygısız ailesi karantinada ilen Emre Saygısız’ın annesinin vefat haberi geldi. Evde kalması gereken aile, cenaze evine gidip akrabaları ile yas tutmaya başladı. İhbar edildiler 

Kimin ihbar ettiği bilinmemesine karşın ihbar üzerine eve gelen polisler, pozitif olan ailenin evde bulunmadığını belirledi. Ardından aileyi arayarak eve dönmelerini istedi. Eve dönen Emre Saygısız ve eşine toplamda 8 bin 100 TL ceza yazıldı. 4 kişilik aile, KYK yurdunda karantinaya alındı. “Ben nasıl gitmeyeyim annemin cenazesine?” 

Emre Saygısız, kendisini KYK yurduna götüren ekiplere isyan etti: “Yaz cezayı abi ama benim annem vefat etti. Benim acım büyük. Raporu da size gösterdim. Ben nasıl gitmeyeyim annemin cenazesine?” 

Yorumlar (0)