Tanı konulamıyor: "Lütfen yardım edin"

Denizli’de ikamet eden 23 yaşındaki Serhat Saltık, yaklaşık olarak 1 sene evvel açlık duygusunu yitirdi. Tanı konulamayan hastalığına doktor doktor gezerek çare bulmaya çalışan Saltık, doktorlardan yardım bekliyor.

YAŞAM 26.03.2022, 18:20 Koray
Tanı konulamıyor: "Lütfen yardım edin"

Pamukkale ilçesinde ikamet eden üniversite öğrencisi Serhat Saltık, yaşamında her şey yolunda giderken birdenbire açlık duygusunu yitirdi. Hastalığına çare bulmak için kendi olanakları doğrultusunda çok sayıda doktora başvuran Saltık, aldığı yanıtlar karşısında şaşkına döndü. Doktorlar genç adama daha evvel böyle bir hastalıkla karşılaşmadıklarını, durumun tıp kitaplarında bile geçmediğini ifade etti.

Mama şeklindeki besinler tüketiyor

Zamanla kilo kaybı yaşamaya da başlayan Saltık, iştahsızlık sorununu başka bir doktora anlatmasıyla birlikte mama şeklindeki besinlerle yaşama tutunmaya çalıştı. Tanı konulamayan bir rahatsızlığa yakalanan Saltık'tan doku numunesi alındı. Hastaneye gitmeye devam eden genç adam, bir an evvel sağlığına kavuşmak ve yarıda bıraktığı üniversite eğitimine devam etmeyi diliyor.

Eğitimini yarıda bıraktı

Megakent İstanbul’da matematik öğretmenliği bölümünü okuyan Saltık, eğitimini yarıda kestiğini belirtti. Ailesinin yanına dönen genç adam, şöyle konuştu: 

"Bir anda iştahım kesildi ve acıkmamaya başladım. Kendimi zorlayarak su ve ekmek tüketiyorum. Hastalığıma çare bulabilmek için şehir şehir gezdim. Buradan tüm doktorlara sesleniyorum, ellerinden gelen bir şey varsa bana yardım etsinler. Onların yardım eline ihtiyacım var."

Yorumlar (0)
26
açık