Şoke eden gerçek ekspertizde ortaya çıktı

Arnavutköy’de bir ekspertiz şirketine gelen araç detaylı bir şekilde incelendiğinde şoke eden gerçek ortaya çıktı. Çalıntı olduğu belirlenen aracın üzerinden iki ayrı şasi numarası çıktı.

YAŞAM 22.05.2022, 19:36 Koray
Şoke eden gerçek ekspertizde ortaya çıktı

İstanbul Arnavutköy’deki bir ekspertiz şirketine gelen yurttaşlar, karşılaştıkları hadise karşısında adeta şoke oldu. İddiaya göre, yedi ay evvel Konya’daki bir şahıstan araç satın alan yurttaş, aracı bir başka kişiye satmak için ekspertiz şirketine geldiğinde otomobilin çalıntı olduğunu öğrendi. Çalıntı otomobilin hurdaya çıkmış başka bir arabanın şase numarası ile piyasaya çıkarıldığı tespit edildi. Görenlerin adeta şoke olduğu olay ekspertiz uzmanlarının farklı şasi numaralarını fark edebilmesi üzerine ortaya çıktı. Şasi numaralarından birinde hasar kaydının olmadığı yazarken, diğerinde ise otomobilin hurdaya ayrılmış olduğu gözlendi. Gerçekleştirilen incelemelerin akabinde sahte şasi numaralarıyla değiştirilen çalıntı otomobil, emniyet güçleri tarafından otoparka çekildi.

"Araç benzinli olmasına karşın dizel kupa ile değiştirilmiş"

Otomobilin çalıntı olduğunu tespit eden ekspertiz uzmanı Ferdi Gökçe, “2017 yılında asfalta inmiş bir araç. Alıcı ve satıcının isteği üzerine bize getirildi. Aracı inceledik ve iki ayrı şase numarası olduğunu gördük. Araç benzinli fakat dizel bir kupa ile değiştirilmiş. Otomobilin hırsızlık malı olduğu anlaşıldı. Yedi ay evvel aracı satın aldığında da ekspertize gitmiş ve aracın temiz olduğuna ilişkin rapor almış. Belli ki onu da kandırmışlar. Bu otomobil çalınmış, büyük bir kazaya da maruz kalmış. İkisini birleştirmişler ve bu aracı Konya'da satmışlar." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)
22
kapalı