Sokağa pusu kurup, kızını ve torununu öldürdü! İşte cani dedenin katliam nedeni

Osmaniye'den Eskişehir'e gelen Osman Nuri Keskin, kızı Merve Karabaş ve torunu 7 yaşındaki Ata Alp Karabaş’ı sokak ortasında tabancayla vurarak öldürdü. Sokağa pusu kurduğu anlaşılan dedenin cinayeti işleme nedeni de ortaya çıktı.

YAŞAM 14.06.2024, 19:04 Buse Önder
Sokağa pusu kurup, kızını ve torununu öldürdü! İşte cani dedenin katliam nedeni

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Tarım İl Müdürlüğü'nde çalışan Merve Karabaş, sabah saatlerinde oğlu Alp ile birlikte işe gitmek üzere evinden çıktı. Kapının önünde otomobiline binen anne ve oğluna, Osmaniye'den gelen ve sokakta pusu kuran baba Osman Nuri Keskin saldırdı.

Baba Keskin, kızıyla tartıştıktan sonra belinden çıkardığı tabancayla Merve Karabaş'a ateş etti. Araçtan kaçmaya çalışan torunu Alp'i de arkasından vurarak öldürdü.

Linç girişiminde bulundular

Cinayetin ardından olayı gören mahalle sakinleri Osman Nuri Keskin'e saldırdı. Linç girişimi, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından engellendi. Keskin, polis tarafından gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan incelemelerde, sokakta beş adet boş kovan bulundu.

Gizlilik kararı konulmuştu

Olayın ardında aile içi anlaşmazlıklar olduğu ortaya çıktı. Osmaniye’de yaşayan Osman Nuri Keskin ve eşi Hatice K. arasında anlaşmazlık yaşandığı, bu nedenle Hatice K.'nın bir ay önce boşanma davası açıp Eskişehir'deki kızı Merve Karabaş'ın yanına geldiği belirlendi.

Hatice K., eşi hakkında uzaklaştırma ve tedbir kararı aldırmış, ayrıca ev adresine gizlilik kararı koydurmuştu.

Planlı pusu

Osman Nuri Keskin’in eşinin ve kızının bulunduğu evi öğrenerek, gece yarısı sokağa pusu kurduğu anlaşıldı. Sabah 07.30 sıralarında Hatice K., kızı Merve Karabaş ve torunu Ata Alp Karabaş'ın evden çıktığını gören Keskin, kapı önündeki otomobile kurşun yağdırdı. Hatice K., o sırada sokağın köşesine çöp atmaya gittiği için saldırıdan kurtuldu. Keskin’in, eşini evlerine alıp sakladıkları için kızını ve torununu öldürdüğü öğrenildi.

Gözyaşlarını tutamadı

Merve Karabaş’ın 11 yıllık eşi Ahmet Karabaş, olayın ardından haberi alıp eve geldiğinde sokakta eşinin ve çocuğunun öldüğünü öğrenince gözyaşlarına boğuldu. Osman Nuri Keskin, çıkarıldığı mahkemede "kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (0)