Sıcaklık düşecek mi, hangi illerde yağış bekleniyor?

Türkiye'de hava sıcaklıkları düşecek mi, hangi illerde yağış var? Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, yurt genelinde beklenen hava durumuna ilişkin tahminleri paylaştı.

YAŞAM 10.07.2024, 19:30 Hakan Öksüz
Sıcaklık düşecek mi, hangi illerde yağış bekleniyor?

Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava, nemin de etkisiyle günlük hayatı güçleştiriyor. Bazı bölgelerde güneş kavururken bazı bölgeler, şiddetli yağış nedeniyle sellerle boğuşuyor.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, bunaltıcı havanın bir süreliğine yerini yağmura bırakacağını ancak nem oranlarının yüksek kalmaya devam edeceğini bildirdi.

İstanbul'da yarın hava nasıl olacak?

İstanbul'da termometreler 30 dereceyi gördü. 24 Temmuz'a kadar İstanbul'da hava sıcaklığının mevsim normallerinden 2-5 derece yüksek seyredeceği belirtildi. 

Kentte nem oranının yüksekliğine dikkat çeken Dilek Çalışkan, "Boğaz hattı, Şile, Arnavutköy ve Sarıyer gibi Karadeniz'e kıyısı olan yerlerde nem oranı yüzde 99'u gördü. Bu akşam ve yarın (perşembe) İstanbul'da yerel sağanak görülecek. Nem oranları bir hafta daha yüksek kalacak." ifadelerini kullandı.

Ankara'ya kuvvetli yağış uyarısı

İlerleyen günlerde de sıcak havanın etkisini sürdüreceğini, bazı illerde kuvvetli yağış beklendiğini kaydeden Çalışkan, "Ardahan, Kars ve Erzurum'da sel tehlikesi var. Kayseri, Antalya, Isparta, Bolu, Antalya, Mersin ve Denizli'de sağanaklar sürecek. Bu illerde sel tehlikesi var. Ankara'da yarın kuvvetli yağış bekleniyor." dedi.

Yorumlar (0)