Sel uyarısını dikkate aldılar, ölümden kurtuldular

Düzce'nin Yığılca ilçesine bağlı Hacıyeri köyünde yaşayan Salim ve Turgut Ilgın kardeşler, Valilik tarafından yapılan sel uyarısını dikkate aldı. Yağmur başlarken evden çıkan aile, ölümden kurtuldu. 2 katlı bina, sel sularının etkisiyle yıkıldı. Eşyalar sel sularında sürüklendi.

YAŞAM 11.07.2023, 17:32 Hakan Öksüz
Sel uyarısını dikkate aldılar, ölümden kurtuldular

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önceki hafta sonuna doğru yaptığı uyarıda cumartesi ve pazar günleri Karadeniz'de beklenen kuvvetli yağışları duyurmuştu. Meteoroloji'nin uyarılarının ardından hafta sonu etkisini gösteren şiddetli yağışlarla birlikte birçok ilde sel ve su baskınları yaşandı. Selin etkilediği illerden biri de Düzce oldu.

Kentin Yığılca ilçesine bağlı Hacıyeri köyünde yaşayan Salim ve Turgut Ilgın kardeşler, Düzce Valiliği ve Meteoroloji'den gelen uyarıları dikkate alarak ilçe merkezine geçti.

2 katlı ev, sel sularına dayanamadı

Değirmenyanı'ndaki derenin debisinin kuvvetli yağışlarla yükselmesi sonucu dere yatağında bulunan 2 katlı ev yerle bir oldu.

Sel sularına kapılan evdeki birçok eşya, akıntıyla birlikte sürüklendi. Evde kimsenin olmaması, olası can kayıplarını önledi. 

"Sel hepsini götürdü" 

Sel nedeniyle evde hiçbir şeyin kalmadığını vurgulayan Salim Ilgın, "Evin altında iş yerim de vardı. Sel hepsini götürdü. Kullanılacak eşyamız kalmadı. Yağmur yağmaya başlarken biz evden ayrılmıştık. O sayede kurtulduk." ifadelerini kullandı.

"Valilik uyarı yapınca evden çıktık"

Evlerini ve iş yerlerini kaybettiklerini belirten Turgut Ilgın ise, "Binada 2 daire vardı. Annem ile eşim de burada yaşıyordu. Valilik uyarı yapınca evden çıktık, onları ilçedeki eve götürdüm. Onlara bir şey olmadığı için şükrediyorum." dedi.

Yorumlar (0)