Şehitten yürek burkan yazı

Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü PKK/YPG’li teröristler tarafından yapılan havan saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 10 gün sonra şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci’nin (23) arabasının arkasına yazdığı “Damatlık şart değil be baba, şehadet de yakışır senin oğluna” yazısı yürek burktu.

YAŞAM 21.10.2019, 14:36 Hülya İlgin
Şehitten yürek burkan yazı

97/3 tertip olarak askerlik yapan 23 yaşındaki Mutlu Can Meşeci’nin, 16 Temmuz 2017 tarihinde arabasının arkasına “Damatlık şart değil be baba, şehadet de yakışır senin oğluna... Ankara Etimesgut’ta Tankçı nişancı" yazısının bulunduğu fotoğraf ortaya çıktı.

Vatani görevine başlayan 23 yaşındaki Mutlu Can Meşeci, 1 Ağustos 2017 tarihinde de “Ve vakti geldi kime ne hakkım varsa helal olsun. Kime ne kusur yaptıysam af ola, sizler de hakkınızı helal edin... Ankara Etimesgut Tank Nişancı" paylaşımında bulundu. Vatani görevini tamamladıktan sonra uzman onbaşı olarak müracaat eden 23 yaşındaki Mutlu Can Meşeci, aldığı eğitim sonrası göreve başlayarak Zeytin Dalı Harekatı’nda görevlendirildi.

Piyade Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci, 11 Ekim tarihinde Suriye’nin Azez ilçesindeki Melkiye Askeri Üs Bölgesine teröristler tarafından yapılan havan saldırısı sonucu ağır yaralandıktan sonra tedavi gördüğü Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu sabaha karşı şehadete kavuştu.

Şehidin cenazesi 22 Ekim Salı günü Bafra Yıldırım Beyazıt Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Bafra Garnizon Şehitliği’nde toprağa verilecek.

Yorumlar (0)
hafif yağmur